Raketų atakos Mariupolyje taikinys buvo civiliai gyventojai, sako JT

 Raketų ataka, per kurią Ukrainos pietrytiniame Mariupolio uostamiestyje praeitą savaitgalį žuvo 30 žmonių, buvo sąmoningai nutaikyta į civilius, o jos vykdytojai privalo būti patraukti atsakomybėn, pirmadienį pareiškė Jungtinių Tautų (JT) generalinio sekretoriaus pavaduotojas.

Jeffrey Feltmanas (Džefris Feltmanas) JT Saugumo Tarybos posėdyje, kad sprogimų kraterių analizė, atlikta Europos stebėtojų, rodo, jog raketos buvo paleistos iš teritorijos, kontroliuojamos prorusiškų separatistų.

„Mariupolis yra už betarpiškos konflikto zonos. Taigi, gali būti daroma išvada, kad subjektas, kuris paleido tas raketas, sąmoningai taikėsi į civilius gyventojus“, – sakė J.Feltmanas, pabrėždamas, kad tokie veiksmai yra tarptautinių humanitarinių įstatymų pažeidimas.

„Mes visi privalome pasiųsti nedviprasmišką žinią: kaltininkai privalo būti patraukti atsakomybėn ir teisiami“, – pažymėjo jis.

Prorusiškų separatistų lyderis Aleksandras Zacharčenka šeštadienį tuojau po tos atakos pareiškė, kad sukilėlių pajėgos pradėjo puolimą siekdamos užimti Mariupolį, tačiau kai paaiškėjo kraujo praliejimo mastas, jis paneigė davęs įsakymą pulti tą Azovo jūros uostamiestį, svarbų pietryčių Ukrainos pramonės centrą.

REKLAMA

Kijevo vyriausybės kontroliuojamas Mariupolis laikomas strategiškai svarbia jungtimi tarp separatistų okupuotos teritorijos Ukrainos rytuose ir Juodosios jūros pusiasalio Krymo, kurį pernai aneksavo Rusija.

15 narių turinti Saugumo Taryba surengė skubų posėdį po to, kai Rusija praėjusį savaitgalį blokavo jos pareiškimą, kuriame turėjo būti pasmerktas smurtas Mariupolyje ir cituojamas A.Zacharčenkos pareiškimas apie pradedamą puolimą.

Rusijos ambasadorius Vitalijus Čiurkinas pareiškė, kad separatistų lyderio žodžiai buvo „ištraukti iš konteksto“. Jis taip pat kaltino Vakarų šalių vyriausybes aklai palaikant Kijevą šiame konflikte.

JAV ambasadorė Samantha Power (Samanta Pauer) atrėžė, kad Rusija, palaikydama naują separatistų puolimą, siekia „perkelti rusų kontroliuojamos teritorijos liniją gilyn į Ukrainą“.

„Nepaisydama Zacharčenkos pareiškimų, Rusija toliau stengiasi kvailinti tarptautinę bendruomenę ir verčia kaltę dėl smurto ukrainiečiams“, – sakė S.Power.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų