• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos teisininkas, žmogaus teisių aktyvistas Markas Feiginas sako, kad Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną iš valdžios patraukti įmanoma tik ginklu, nes, esą, visi kiti variantai jau buvo išbandyti. 

Rusijos teisininkas, žmogaus teisių aktyvistas Markas Feiginas sako, kad Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną iš valdžios patraukti įmanoma tik ginklu, nes, esą, visi kiti variantai jau buvo išbandyti. 

REKLAMA

Apie tai jis kalbėjo interviu UNIAN. 

Žurnalistas M. Feigino pasiteiravo: „Tiesioginėse transliacijose ne kartą sakėte, kad esate už karinį pasipriešinimo Putino režimui būdą. Ką tiksliai turite omenyje ir kas turėtų tai daryti?“

Žmogaus teisių aktyvistas paaiškino: 

„Tai nėra kažkoks lengvabūdiškas svarstymas, kurį išreiškiu. Tai svarbus dabartinio laikotarpio teiginys. Man gerokai anksčiau, bet daugeliui – po vasario 24 d., tapo visiškai akivaizdu, kad Putino galia negali būti pakeista ne karinėmis, o taikiomis priemonėmis. Per ketvirtį amžiaus, kai jis buvo valdžioje, viskas buvo išbandyta. Ir to autoriai buvo ne tik Rusijos opozicija. Aš pats esu buvęs deputatas, tokių buvo daug, vyriausybės viduje irgi atsirado sukilėlių. Ir niekam nepavyko.

Ne per rinkimus, ne per gatvių protestus, net ne bandymą derėtis, apie ką galvojome dešimtmečius. Niekas nieko nepasiekė, bet viskas tik blogėjo, viskas atėjo į karą. Ir į didelio masto karą Rytų Europoje. Tai ne kažkokia abstrakcija, o tikras karas su dešimtimis tūkstančių žuvusiųjų 

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat akivaizdu, kad čia yra tiesioginė projekcija: jei Ukrainai neįmanoma susidoroti su Putinu kitais būdais nei kariniais ar derybomis, tai kodėl kažkas ten, Rusijos opozicija, galėtų turėti galimybę tai padaryti? Laimėti rinkimus ar panašiai. Akivaizdu, kad neįmanoma.

REKLAMA

Galime kalbėti tik apie galingą valdžios pasikeitimo Rusijoje versiją. Ir ji yra labai įvairi. Vieno šio pokyčio recepto nėra. Tačiau savaime suprantama, kad kalbame apie priverstinį, fizinį Putino pašalinimą iš valdžios ir tam tikrą „kolektyvinio Putino“ pašalinimą jo asmenyje. Tai yra apie visos valdžios sistemos keitimą kaip tokią. Kadangi branduolys, režimo pagrindas yra specialiosios tarnybos, tai yra politinės sistemos branduolys. O vieno Putino pakeitimas nieko nekeičia.

Galios konfrontacija gali sukelti naujų prasmių: kokia turi būti Rusijos valstybė, koks jos vaidmuo ir vieta pasaulyje, imperinių ambicijų atmetimas, amžina taika su kaimynais. Visa tai yra diametraliai priešingi dabartinės Rusijos valdžios strategijai“, – kalbėjo M. Feiginas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų