naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vladimiras Putinas pastaruoju metu viešumoje vis dažniau kalba apie visuomenės problemas dėl besaikio alkoholio vartojimo. „Meduza“ šaltiniai Kremliuje tvirtina, kad Rusijos prezidentą neramina jo aplinkos žmonių prasigėrimas.

Vladimiras Putinas pastaruoju metu viešumoje vis dažniau kalba apie visuomenės problemas dėl besaikio alkoholio vartojimo. „Meduza“ šaltiniai Kremliuje tvirtina, kad Rusijos prezidentą neramina jo aplinkos žmonių prasigėrimas.

REKLAMA

„Užsikabino už stikliuko. Kai kurie įsitraukė“, – Rusijos valdininkai pradėjo dėl karo daugiau ir dažniau vartoti alkoholį, tvirtina „Meduza“ šaltiniai ir aiškina, kad ši problema itin neramina V. Putiną.

„Reiktų prasukti sveiko gyvenimo būdo propagavimą. Reikia paprasčiausiai tuo užsiimti, neatiduoti savieigai, negalvoti, kad tai kažkoks antraeilis dalykas: geria vyrai ir tegul toliau geria“, – rugpjūčio viduryje pareiškė Rusijos prezidentas.

V. Putinas pareiškė, kad kovojant su priklausomybe alkoholiui, „negalima nieko drausti, negalima užsiimti pertekliniu kainų ar akcizų kėlimu“. Priešingai, anot jo, reikia „propaguoti sveiką gyvenimo būdą“ ir vystyti sporto bei kultūros infrastruktūrą.

REKLAMA

Keliomis dienomis anksčiau V. Putinas bendravo su kitu gubernatoriumi ir taip pat kalbėjo apie alkoholizmo bėdą, kurios „negalima sušluoti po kilimu“.

REKLAMA

Iki šiol V. Putinas per savo karjerą tiek daug nekalbėjo apie priklausomybės nuo alkoholio Rusijoje problemą. Vienas iš retų komentarų šia tema nuskambėjo 2016-aisiais, kuomet jis pripažino, kad Rusijoje iš tiesų yra alkoholizmo problema. Tiesa, jis nevykusiai bandė sumeluoti, kad „Šiaurės Europoje žmonės geria tikrai ne mažiau“, kas nėra teisybė.

„Meduza“ žurnalistai pastebi, kad V. Putino kalbos apie alkoholizmą atrodo dar keistesnės dėl to, kad nei Vladimiro, nei Kirovo sritys, su kurių gubernatoriais bendravo Rusijos prezidentas, nepasižymi aukščiausiu alkoholizmo lygiu šalyje. Yra žinomos „labiausiai prasigėrusios sritys“, tačiau su jų vadovais V. Putinas apie alkoholizmą kažkodėl nekalbėjo.

REKLAMA

Kremliui artimas „Meduza“ šaltinis paaiškino, kad gubernatoriams šios problemos paminėjimas taip pat tapo netikėtumu – juk ji neįeina net į dešimtuką aktualiausių tuose regionuose. Kremliaus atstovas D. Peskovas paaiškino, kad šios dvi sritys sulaukė V. Putino dėmesio dėl to, kad „neatitinka bendros pastarųjų metų alkoholio vartojimo mažinimo tendencijos“.

Putinas sunerimęs dėl disciplinos

Du „Meduza“ artimi Kremliui šaltiniai įsitikinę, kad V. Putinas taip kalba ne dėl kažkokios statistikos. Jų teigimu, prezidentas daugiau dėmesio tam skiria, nes karo Ukrainoje metu rusų valdininkai pradėjo daug dažniau ir daugiau gerti alkoholio. Ypač V. Putiną neramina „kai kurių jo artimiausiųjų rato asmenų“ būklė.

REKLAMA
REKLAMA

Teigiama, kad V. Putinas sunerimęs dėl kritusios girtaujančių valdininkų disciplinos: kai kurie dingsta prieš svarbius renginius, kiti nerišliai atsiskaitinėja.

„Žmonės nuo vasario taip kovoja su stresu. Ministrai, jų pavaduotojai, net ir kai kurie vicepremjerai, prezidento administracijos ir Saugumo Tarybos atstovai, dalis valstybinių korporacijų vadovybės, gubernatoriai“, – vardijo vienas iš šaltinių. Jis taip pat pažymėjo, kad pagrindinė tokio „streso“ priežastis yra reali žala, kurią patyrė Rusija dėl įsiveržimo į Ukrainą ir vėliau sekusių sankcijų. V. Putinas tuo metu įsitikinęs, kad su šiais sunkumais jo darbuotojai turėtų lengvai susitvarkyti.

REKLAMA

„Meduza“ šaltinių teigimu, iki vasario 24-osios apie įsiveržimą į Ukrainą nežinojo faktiškai niekas, todėl daugelis rusų valdininkų pirmaisiais karo mėnesiais buvo absoliučiai pasimetę ir nežinojo, ką daryti.

„Sėdo (vasarį) prie stikliuko. Kai kurie įsitraukė“, – paaiškino vienas pašnekovų. Tiesa, šaltiniai pažymėjo, kad Rusijos nesėkmės fronte Ukrainoje niekaip nepaveikia Kremliaus aplinkos žmonių suvartoto alkoholio kiekio: „Jie turi savo karą, savas problemas“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų