REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Maskvos stūmimasis į priekį siekiant užimti Rytų Ukrainos Bachmuto miestą, panašu, įstrigo, teigia JAV įsikūręs analitinis centras „Institute for the Study of War“ (ISW).

Maskvos stūmimasis į priekį siekiant užimti Rytų Ukrainos Bachmuto miestą, panašu, įstrigo, teigia JAV įsikūręs analitinis centras „Institute for the Study of War“ (ISW).

REKLAMA

Vėlai šeštadienį paskelbtame ilgiausios ir kruviniausios kovos nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios vertinime ISW, teigė, jog nėra patvirtinimo, kad rusų pajėgos būtų pasistūmėjusios į priekį Bachmute.

Rusijos pajėgos ir samdinių grupės „Wagner“ daliniai toliau vykdo antžemines atakas mieste, tačiau nėra jokių įrodymų, kad jiems pavyko padaryti kokią nors pažangą, sako ISW.

Pranešime cituojamas Ukrainos ginkluotųjų pajėgų atstovas Serhijus Čerevatas, kuris teigė, kad šią savaitę mūšiai Bachmuto rajone buvo intensyvesni nei ankstesnę. Pasak jo, per praėjusią parą mieste įvyko 23 susirėmimai.

ISW vertinimas paskelbtas po to, kai anksčiau šią savaitę Rusija pareiškė padariusi pažangą Bachmute. Jungtinės Karalystės gynybos ministerija šeštadienį pranešė, kad Kremliaus kontroliuojamos grupės „Wagner“ daliniai užėmė didžiąją dalį rytinių Bachmuto teritorijų, o per miestą tekanti upė dabar žymi fronto liniją. Vertinime pabrėžiama, kad Rusijos pažanga Bachmute gali būti lydima didelių nuostolių

REKLAMA
REKLAMA

Bachmutas, kuris anksčiau garsėjo savo druskos kasyklomis ir putojančiuoju vynu, yra Ukrainos rytinėje Donecko srityje – viename iš keturių Ukrainos regionų, kuriuos praėjusiais metais neteisėtai aneksavo Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

REKLAMA

Rusijos kariuomenė rugpjūtį pradėjo kampaniją, siekdama perimti Bachmuto kontrolę, ir abi pusės patyrė didžiulių nuostolių. Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pažadėjo nesitraukti.

Praranda informacinės erdvės kontrolę?

Savo naujausioje ataskaitoje sekmadienį JK gynybos ministerija teigė, kad didelių nuostolių, kuriuos Rusija ir toliau patiria Ukrainoje, poveikis įvairiose šalies vietose labai skiriasi.

Ministerijos naujausiame žvalgybos pranešime teigiama, kad didieji Maskvos ir Sankt Peterburgo miestai, ypač Rusijos elito atstovai, liko „palyginti nenukentėję“. Tuo tarpu žuvusių karių iš daugelio rytinių regionų, „skaičiuojant procentais nuo gyventojų skaičiaus, greičiausiai yra 30 ir daugiau kartų daugiau nei iš Maskvos“. 

REKLAMA
REKLAMA

Pranešime pabrėžiama, kad etninės mažumos dažnai nukenčia labiausiai. Pavyzdžiui, kalbant apie pietinę Astrachanės sritį, „apie 75 proc. aukų sudaro kazachų ir totorių mažumos“.

ISW teigimu, vis didėjančios Rusijos aukos atsispindi tame, kad vyriausybė praranda šalies informacinės sferos kontrolę. Analitinis centras teigė, kad Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova patvirtino, kad „Kremliaus vidiniame rate vyksta vidinės kovos“ ir kad Kremlius faktiškai atsisakė šalies informacinės erdvės kontrolės, o V. Putinas negali jos lengvai susigrąžinti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

ISW mano, kad M. Zacharovos komentarai, išsakyti viename Maskvoje vykusiame forume, yra „verti dėmesio“ ir atitinka ilgalaikį analitinio centro vertinimą dėl „blogėjančio Kremliaus režimo ir informacinės erdvės kontrolės dinamikos“.

Sekmadienio rytą vietos valdžios pareigūnai paskelbė, kad per praėjusią parą Ukrainos Donecko ir Chersono regionuose per Rusijos išpuolius žuvo mažiausiai penki žmonės ir dar septyni buvo sužeisti.

Donecko gubernatorius Pavlo Kyrylenka sakė, kad regione žuvo du žmonės – vienas Kostiantynivkos mieste ir vienas – Tonenkės kaime. Dar keturi civiliai buvo sužeisti.

REKLAMA

Vietos pareigūnai pietinėje Chersono srityje patvirtino, kad šeštadienį Rusijos pajėgos 29 kartus apšaudė Ukrainos kontroliuojamą teritoriją regione, iš jų tris kartus buvo apšaudyti regiono sostinės Chersono gyvenamieji rajonai. Regione žuvo trys žmonės, dar trys buvo sužeisti.

Ukrainos šiaurės rytinėje Charkivo srityje buvo apšaudyti Charkivo, Čuhujivo ir Kupjansko rajonai, tačiau apie civilių aukas nepranešta.

Ukrainos pietinės Mykolajivo srities vadovas Vitalijus Kimas sakė, kad ankstyvosiomis sekmadienio valandomis rusai apšaudė Očakivo miestą, įsikūrusį prie Dnipro žiočių. Užsidegė automobilių, apgadinta privačių namų ir daugiaaukščių pastatų. Apie nukentėjusiuosius nepranešama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų