Priežastis, dėl kurios Turkija taip įsiuto ant Rusijos

Nežinomos šalies naikintuvas MIG-29 raketinės sistemos radaru pirmadienį nusitaikė į aštuonis Turkijos naikintuvus F-16, patruliavusius palei sieną su Sirija, pranešė antradienį Turkijos kariškiai.

Pasak jų, naikintuvas savo radaru „užrakino“ taikinį, kuriuo tapo turkų lėktuvas. Vadinamasis užrakinimas radaru reiškia, kad raketos automatiškai seka taikinį.

„Aštuoni Turkijos F-16 lėktuvai vykdė žvalgybinius skrydžius palei Turkijos ir Sirijos sieną ir per šią misiją mūsų lėktuvus radaru užrakino neatpažintas MIG-29 lėktuvas keturioms minutėms ir 30 sekundžių“, – sakoma kariškių pranešime.

Per kitą incidentą į tuos pačius Turkijos lėktuvus nusitaikė „Sirijos raketų sistemos iš viso keturias minutes ir 15 sekundžių“, pažymima pranešime. Smulkiau apie raketinių sistemų nusitaikymą neaiškinama, taip pat nenurodoma, ar Turkijos karo lėktuvams dėl to buvo kilusi grėsmė.

Rusijos lėktuvai pažeidė Turkijos oro erdvę šeštadienį ir sekmadienį, dėl ko Ankara buvo priversta iškviesti Rusijos ambasadorių į Užsienio reikalų ministeriją ir pareiškė Maskvai protestą. Turkijos kariškiai nenurodo, kad minėtasis MIG-29 būtų priklausęs Rusijai, bet reiškė nepasitenkinimą dėl panašaus incidento su MIG-29 lėktuvu sekmadienį.

REKLAMA

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas antradienį perspėjo Rusiją, kad ji daug prarastų, jeigu sugriautų savo draugystę su Ankara, taip pat pareiškė, kad Turkija neliks abejinga stebėtoja, jeigu jos oro erdvę pažeidinės Rusijos karo orlaiviai.

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas taip pat antradienį pareiškė, kad Rusijos karo lėktuvų padaryti Turkijos oro erdvės pažeidimai prie sienos su Sirija „nėra atsitiktinumas“.


Rašyti komentarą...
P
PP
2015-10-07 07:42:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Koks ten įsiutimas,vien tik kalbos... Įsiutimas -kai pažeidę oro erdvę bet kokios šalies naikintuvai bus sutinkami ugnimi kaip tai darė sovietai.
Atsakyti
0

L
Lietuvis
2015-10-06 20:53:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesamone, tu rusu kekse, ne tau sprest kas naudinga
Atsakyti
-3

Šelmis
2015-10-06 20:22:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Migų ten nėra. Yra tik Su-30 iš naikintuvų ,o visi kiti šturmo lėktuvai. Pas sirus buvo MIG21 ir atrodo MIG27. Manau,kad MIG29 rusai nenori naudoti,nes tokius turi NATO.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų