• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Rishi Sunakas sekmadienį pagerbė svarbų Šiaurės Airijos 1988 metų taikos susitarimą prieš Jungtinių Valstijų prezidento Joe Bideno vizitą jo pasirašymo 25-ųjų metinių proga.

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Rishi Sunakas sekmadienį pagerbė svarbų Šiaurės Airijos 1988 metų taikos susitarimą prieš Jungtinių Valstijų prezidento Joe Bideno vizitą jo pasirašymo 25-ųjų metinių proga.

REKLAMA

42 metų R. Sunakas, kuriam buvo vos 17 metų, kai buvo susitarta dėl Didžiojo penktadienio susitarimo, iš esmės nutraukusio tris dešimtmečius trukusį smurtą šioje JK teritorijoje, sakė, kad tai buvo „neįtikėtinas momentas mūsų tautos istorijoje“.

„Tai buvo nepaprastai retas pavyzdys, kai žmonės, norėdami sukurti geresnę Šiaurės Airijos ateitį, daro tai, kas anksčiau buvo neįsivaizduojama, – pridūrė JK lyderis. – Ateinančiomis dienomis pirmiausia galvosiu apie geresnės ateities pažadą, kurį pasiūlėme visiems Šiaurės Airijos gyventojams.“

R. Sunakas kitą savaitę dalyvaus keliuose renginiuose, skirtuose 1998 metų balandžio 10 dieną JAV tarpininkaujant pasirašytam taikos susitarimui, dėl kurio susitarė Londono ir Dublino vyriausybės bei Šiaurės Airijos politinės partijos, paminėti.

REKLAMA
REKLAMA

Antradienio vakarą jis pasveikins J. Bideną atvykusį į šią teritoriją ir susitiks su juo, kai JAV lyderis išlips iš lėktuvo „Air Force One“ ir atvyks į Šiaurės Airiją su pirmuoju vizitu prezidento poste.

REKLAMA

R. Sunako biuras Dauningo gatvėje pranešė, kad pora „vykdys įsipareigojimų programą“, įskaitant dvišalį susitikimą.

„Didžiulė pažanga“

JK lyderis dalyvaus minėjimo konferencijoje Karalienės universitete sostinėje Belfaste ir surengs „specialią iškilmingą vakarienę“, skirtą šioms metinėms.

Pažymėdamas Vašingtono „lemiamą vaidmenį“ taikos procese, R. Sunako biuras teigė, kad JAV prezidento vizito metu bus „pasidžiaugta Šiaurės Airijos sėkme ir paskatintos tolesnės ilgalaikės investicijos“.

REKLAMA
REKLAMA

Be to, JK vėliau šiais metais surengs Šiaurės Airijos aukščiausiojo lygio susitikimą investicijų klausimais, kad paskatintų vidaus investicijas ir ekonomikos augimą, pranešė Dauningo gatvė.

Rugsėjo 12–13 dienomis Belfaste vyksiančiame susitikime daugiausia dėmesio bus skiriama finansinėms ir profesinėms paslaugoms, gyvybės ir sveikatos mokslams, technologijoms, ekologiškai švariai gamybai ir kūrybinėms paslaugoms.

„Šis renginys yra svarbi Jungtinės Karalystės bendros programos, skirtos pažymėti per pastarąjį ketvirtį amžiaus Šiaurės Airijoje padarytą didžiulę pažangą, dalis ir padės įgyvendinti mūsų viziją dėl klestinčių ateinančių 25 metų“, – pridūrė R. Sunako biuras.

Baltųjų rūmų teigimu, J. Bidenas, kuris yra airių kilmės amerikietis, keturių dienų vizito metu taip pat lankysis kaimyninėje Airijoje ir aplankys sostinę Dubliną, Lauto ir Mejo grafystes.

Šią savaitę jis pranešė, kad atvykęs čia pasakys kalbą, skirtą JAV ir Airijos ryšiams pažymėti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų