Prancūzų pareigūnai skinasi kelią Strasbūro teroristo link

Prancūzijos pareigūnai suėmė penkis asmenis, įtariamus padėjus gauti pistoletą, panaudotą per šaudynes Strasbūro miesto kalėdinėje mugėje, antradienį pranešė tyrimui artimi šaltiniai.

Rytų Prancūzijoje suimtas penketas – 32-jų, 34-erių, 65 -erių ir 78-erių metų vyrai bei 57 metų moteris – priklauso vienai šeimai.

Manoma, kad būtent jie parūpino Cherifui Chekattui (Šerifui Šekatui) XIX amžiaus gamybos 8 mm pistoletą, kuriuo šis nusikaltėlis gruodžio 11 dieną nušovė penkis žmones ir dar 11 sužeidė.

Gruodžio viduryje pareigūnai sulaikė dar vieną 37 metų vyrą, kuriam taip pat pateikti kaltinimai dėl pagalbos išpuolio kaltininkui gauti ginklą.

Manoma, kad 29 metų Ch. Chekattas, jau įtrauktas į potencialiai pavojingų ekstremistų sąrašą, šį ginklą įsigijo likus kelioms dienoms iki išpuolio.

Užpuolikas buvo nukautas po dvi dienas trukusios paieškos Vokietijos pasienyje esančiame mieste.

Atsakomybę už šią ataką prisiėmė džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS) ir pavadino Ch. Chekattą vienu savo „karių“, tačiau Prancūzijos vidaus reikalų ministras Christophe'as Castaneras šią informaciją paneigė.

Kaip teigia teismo šaltiniai, Ch. Chekattas buvo prisiekęs ištikimybę IS vaizdo įraše, rastame jam priklausiusiame USB rakte.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų