9

 

Prancūzijos premjeras Edouard'as Philippe'as antradienį paskelbė naujų nuolaidų „geltonųjų liemenių“ protestų judėjimui ir nurodė, kad planuotas kuro akcizo padidinimas bus įšaldytas šešiems mėnesiams.

 

„Jokie mokesčiai neverti to, kad būtų sukeltas pavojus tautos vienybei“, – E. Philippe'as sakė kreipdamasis per televiziją. Premjeras pridūrė, kad pyktis gatvėse „kyla dėl didelio neteisingumo: negalėjimo oriai gyventi iš savo darbo“.

Jis taip pat paskelbė, kad nuo sausio 1-osios taip pat turėję įsigalioti didesni dujų ir elektros tarifai nebus taikomi žiemos mėnesiais.

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Protestai Prancūzijoje

E. Philippe'as pridūrė, kad pusmečiui bus atidėtas ir automobilių techninės apžiūros sugriežtinimas, nes jis visų pirma skaudžiai atsilieptų nepasiturintiems senesnių atmosferą teršiančių automobilių savininkams.

Skelbdamas tokias nuolaidas ministrų kabinetas mėgina nuraminti vyriausybės politika nepatenkintus mažas pajamas turinčius žmones, jau daugiau kaip dvi savaites blokuojančius kelius ir rengiančius demonstracijas.

Paryžiuje sekmadienį įvykę protestai peraugo ko gero į rimčiausius per pastaruosius kelerius metus susirėmimus sostinėje. Per šias riaušes buvo sudeginta daugiau nei 200 automobilių, taip pat buvo nuniokota Triumfo arka.

Pasak E. Philippe'o, protestuotojai ir vyriausybė turi bendrą tikslą – įrodyti, „kad dirbti verta“, bet pripažino, kad Prancūzija turi vienus aukščiausių mokesčių Europoje.

Kita vertus, „jei mažinami mokesčiai, turi sumažėti ir valstybės išlaidos“, perspėjo vyriausybės vadovas.

Jis dar kartą pasmerkė savaitgalį Paryžių sukrėtusį smurtą ir padėkojo Prancūzijos sunkumų patiriančioms saugumo pajėgoms.

„Jei bus protestuota dar vieną dieną, apie tai būtina pranešti iš anksto, o (akcijos) turi vykti taikiai“, – kalbėjo ministras pirmininkas.

 


Rašyti komentarą...
x
xxL
2018-12-04 13:26:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Demokratinė valstybė negali šaudyti savo piliečių ir ignoruoti jų norus. Deja Lietuvos valstybė per naktinę kubiliaus reformą ėmėsi kremliaus metodų ir negailestingai žalojo visus žmones protestuojančius prieš mokesčių pakėlimą ir socialinių išmokų, pensijų mažinimą.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų