REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
9
Paryžiuje vandalai sunkiojo nacionalinį pasididžiavimą – Triumfo arką (nuotr. SCANPIX)
9

 

Prancūzijos premjeras Edouard'as Philippe'as antradienį paskelbė naujų nuolaidų „geltonųjų liemenių“ protestų judėjimui ir nurodė, kad planuotas kuro akcizo padidinimas bus įšaldytas šešiems mėnesiams.

 

„Jokie mokesčiai neverti to, kad būtų sukeltas pavojus tautos vienybei“, – E. Philippe'as sakė kreipdamasis per televiziją. Premjeras pridūrė, kad pyktis gatvėse „kyla dėl didelio neteisingumo: negalėjimo oriai gyventi iš savo darbo“.

Jis taip pat paskelbė, kad nuo sausio 1-osios taip pat turėję įsigalioti didesni dujų ir elektros tarifai nebus taikomi žiemos mėnesiais.

E. Philippe'as pridūrė, kad pusmečiui bus atidėtas ir automobilių techninės apžiūros sugriežtinimas, nes jis visų pirma skaudžiai atsilieptų nepasiturintiems senesnių atmosferą teršiančių automobilių savininkams.

REKLAMA
REKLAMA

Skelbdamas tokias nuolaidas ministrų kabinetas mėgina nuraminti vyriausybės politika nepatenkintus mažas pajamas turinčius žmones, jau daugiau kaip dvi savaites blokuojančius kelius ir rengiančius demonstracijas.

REKLAMA

Paryžiuje sekmadienį įvykę protestai peraugo ko gero į rimčiausius per pastaruosius kelerius metus susirėmimus sostinėje. Per šias riaušes buvo sudeginta daugiau nei 200 automobilių, taip pat buvo nuniokota Triumfo arka.

Pasak E. Philippe'o, protestuotojai ir vyriausybė turi bendrą tikslą – įrodyti, „kad dirbti verta“, bet pripažino, kad Prancūzija turi vienus aukščiausių mokesčių Europoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų