Prancūzijos prezidento rinkimų išvakarėse – spalvingas kandidatų paradas

Šį sekmadienį, balandžio 22 dieną, įvyks ilgai lauktų Prancūzijos prezidento rinkimų pirmasis turas. Augant intrigai, „Business Insider“ pateikia visą informaciją, kuris vertėtų žinoti prieš pirmajį kandidatų mūšį.

Faktai

Prancūzijos prezidento rinkimai rengiami kas penkerius metus visuotinio tiesioginio balsavimo metu. Tai reiškia, kad prezidentą išrenka žmonės, o ne tam tikros politinės institucijos. Tas pats asmuo prezidentu gali tapti tik dvi kadencijas iš eilės. Tai reiškia, kad blogiausiu atveju laukia tik dar penkeri N. Sarkozy metai.

Kad kandidatas galėtų dalyvauti rinkimuose, jis privalo gauti mažiausiai 500 išrinktų pareigūnų iš 30 skirtingų šalies departamentų palaikymą parašų forma. Iš vieno departamento negali būti daugiau nei 10 proc. parašų. Šis faktas vos nesutrukdė rinkimuose dalyvauti Marine Le Pen. Dėl šios prežasties iš kovos teko pasitraukti mažiausiai 6 kandidatams. Iš pradžių jų buvo 16, galiausiai liko tik 10.

Rinkimai vyksta dviem turais. Jei kuris nors kandidatas pirmame ture surenka daugiau nei pusę balsų, antrasis turas neberengiamas, ir kandidatas skelbiamas nugalėtoju. Tačiau taip Prancūzijoje būna retai, todėl svarbu pažymėti, kad antrasis turas bus surengtas gegužės 6 dieną.

REKLAMA

Kandidatai

Nicolas Sarkozy

N. Sarkozy (nuotr. SCANPIX)N. Sarkozy (nuotr. SCANPIX)

Dabartinis centro dešiniųjų prezidentas. N. Sarkozy jau kurį laiką nebeimponuoja Prancūzijos rinkėjams kaip anksčiau. Pradėti kalbėti apie tai, kad N. Sarkozy yra pats nepopuliariausias antrosios kadencijos siekiantis prezidentas po Antrojo pasaulinio karo. Reitingai kiek pakilo po dramtiškų įvykių Tulūzoje, tačiau panašu, kad šaukštai po pietų.

Prognozės pirmam turui – 24-28 proc.

Francois Hollande'as

F. Hollande'as (nuotr. SCANPIX)F. Hollande'as (nuotr. SCANPIX)

Socialistų kandidatas. Panašu, kad F. Hollande'o kampanija buvo sėkminga. Jis šiuo metu pirmauja apklausose ir yra laikomas reliausiu pretendentu į triumfą rinkimuose. Jo požiūris į Europos Sąjungą gali kiek nubaidyti Paryžiaus verslo elitą, tačiau dauguma eilinių prancūzų linkę jį palaikyti.

Prognozės pirmam turui – 26-30 proc.

Marine Le Pen

Naujoji Prancūzijos „ Nacionalinio fronto“ vadovė Marine Le Pen (Scanpix nuotr.) (nuotr. Balsas.lt)Naujoji Prancūzijos „ Nacionalinio fronto“ vadovė Marine Le Pen (Scanpix nuotr.) (nuotr. Balsas.lt)

M. Le Pen kiek netikėtai iškilo kaip solidi konkurentė kampanijos metu. Tiesa, jei ji patektų į antrąjį turą, šansų ten nebeturėtų. Todėl jai teks susitaikyti su N. Sarkozy auditorijos skaldytojos vaidmeniu.

Prognozės pirmam turui – 14-17 proc.

Jeanas-Lucas Melenchonas

J. L. Melenchonas (nuotr. SCANPIX)J. L. Melenchonas (nuotr. SCANPIX)

Komunistas, kuris, kaip labai ilgai atrodė, šiuose rinkimuose net nebus pastebėtas. Tačiau pastarosiomis savaitėmis jo reitingai ženkliai kilo, tad J. L. Melenchonas kovos dėl trečiosios vietos.

Prognozės pirmam turui – 12-16 proc.

Francois Bayrou

Francois Bayrou (nuotr. blogspot.com)Francois Bayrou (nuotr. blogspot.com)

Prancūzijos politikos veteranas, kuris šiuo rinkimuose daug dėmesio nesulauks, tačiau pirmame ture išliks stirpus vidutiniokas.

Prognozės pirmam turui – 9-12 proc.

Eva Joly

Eva Joly (nuotr. blogspot.com)Eva Joly (nuotr. blogspot.com)

Gerokai likusi kitų kairųjų kandidatų šešėlyje.

Prognozės pirmam turui – 1,5-3 proc.

Nicolas Dupontas-Aignanas

Nicolas Dupont-Aignan (nuotr. blogspot.com)Nicolas Dupont-Aignan (nuotr. blogspot.com)

Šis konservatyvus euroskeptikas gali tikėtis nebent protestuojančių prieš visus kandidatus balsų.

Prognozės pirmam turui – 1-2 proc.

Nathalie Arthaud

Nathalie Arthaud (nuotr. blogspot.com)Nathalie Arthaud (nuotr. blogspot.com)

Keistoka politikė, atstovaujanti trockistų Darbininkų kovos partiją.

Prognozės pirmam turui – 0-1 proc.

Philippe Poutou

Philippe Poutou (nuotr. blogspot.com)Philippe Poutou (nuotr. blogspot.com)

Dar vienas trockistas. Tik šįkart iš kitos partijos – Antikapitalistinio judėjimo.

Prognozės pirmam turui – 0,5-2 proc.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų