Prancūzijos prezidentas paskelbs kovos su antisemitizmu priemones

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas trečiadienį paskelbs priemones kovai su pastaruoju metu šalyje suaktyvėjusiu antisemitizmu.

Šias priemones jis pristatys per vakarienę su žydų bendruomenės lyderiais, rengiamą kitą dieną po demonstracijos Paryžiuje, per kurią tūkstančiai žmonių išėjo į gatves pasmerkti neapykantos nusikaltimų.

E. Macrono kalba per Prancūzijos žydų institucijų atstovų tarybos (CRIF) kasmetinį renginį bus atidžiai stebima didžiausios Europoje žydų bendruomenės, pastaruoju metu sukrėstos virtinės išpuolių, atkreipusių pasaulio žiniasklaidos dėmesį.

Antradienį apsilankęs vienose kapinėse netoli Vokietijos esančiame Elzase, kuriose 96 žydų antkapiai buvo apipaišyti mėlynomis ir geltonomis svastikomis, E. Macronas pažadėjo: „Imsimės veiksmų, priimsime įstatymų, bausime.“

Vis dėlto prezidentas nepaklausė vieno įstatymų leidėjo iš savosios partijos „Respublika, pirmyn!“ (Le Republique En Marche, LREM) pasiūlymo įvesti baudžiamąją atsakomybę už pareiškimus, nukreiptus prie sionistų judėjimą, laikantį Izraelį vien žydų namais.

REKLAMA

„Nemanau, kad šis sprendinys geras“, – sakė E. Macronas.

Antradienį tūkstančiai žmonių, tarp kurių buvo nešančių plakatus su užrašu „Gana!“, Paryžiuje surengė eitynes antisemitizmui pasmerkti. Ši demonstracija buvo viena iš maždaug 70 šalyje surengtų protesto akcijų.

E. Macronas ir jo vyriausybė svastikų ir kitų antisemitinių grafičių atsiradimą ant meno kūrinių, parduotuvių vitrinų ir antkapių sieja su kraštutiniais dešiniaisiais ir kairiaisiais elementais „geltonųjų liemenių“ protestų judėjime.

„Prancūzija priklauso mums“

Vienas protestuotojas, nufilmuotas burnojantis prieš žydų rašytoją ir filosofą Alainą Finkielkrautą per praeitą savaitgalį Paryžiuje vykusią „geltonųjų liemenių“ demonstraciją, antradienį vakare buso areštuotas rytiniame Muliūzo mieste, pranešė pareigūnai.

Policija patvirtino, kad įtariamasis, kurį prancūzų žiniasklaida įvardijo kaip prekiautoją telefonais Benjaminą W., yra tas pats barzdotas vyras, matomas vaizdo įraše ir vadinantis 69 metų A. Finkielkrautą „purvinu sionistu“ bei tvirtinantis, kad „Prancūzija priklauso mums“.

Policijos šaltiniai nurodė, kad šis 36 metų vyras yra smulkus viešosios tvarkos pažeidėjas, palaikantis ryšius su ultrakonservatyvių musulmonų grupėmis.

Jis buvo vienas balsingiausių grupėje žmonių, peikusių A. Finkielkrautą ir vadinusių jį „rasistus“, veikiausiai dėl ankstesnių filosofo perspėjimų, kad musulmonai imigrantai nesugeba integruotis į Prancūzijos visuomenę.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų