Prancūzijoje uždarius mokyklas „dingo“ tūkstančiai moksleivių

Prancūzijoje mokytojai negali palaikyti ryšio su tūkstančiais moksleivių ir užtikrinti, kad jie toliau mokytųsi, nors negali fiziškai dalyvauti pamokose dėl karantino priemonių, taikomų siaučiant koronaviruso epidemijai, antradienį pareiškė švietimo ministras Jeanas-Michelis Blanquer.    

„Mūsų preliminariais paskaičiavimais, per dvi praėjusiais savaites tam tikra prasme „praradome“ 5–8 proc. moksleivių“, – televizijai „CNews“ sakė ministras.  

„Paprašiau mokyklų vadovų bent kartą per savaitę susisiekti su šeimomis“, – sakė jis.   

Šįmet šalies pradinėse ir vidurinėse mokyklose buvo registruota apie 12 mln. mokinių. Tai reiškia, kad šiuo metu galimai nesimoko iki 960 tūkst. vaikų. 

Pareigūnai parengė įvairių nuotolinio mokymo programų, įskaitant galimybę rengti pamokas virtualioje erdvėje ar siųsti mokomąją medžiagą tėvams elektroniniu paštu, kad šie galėtų ją atsispausdinti.     

Visgi švietimo ministras pripažino, jog esama „didžiulės grėsmės“, kad dabartinė padėtis gali „padidinti nelygybę“. Jis turėjo galvoje šeimas, neturinčias namuose interneto ar spausdintuvų.    

J.-M. Blanque sakė, kad jo vadovaujama ministerija su šalies pašto tarnyba rūpinasi, kad mokytojai turėtų galimybę automatiškai nusiųsti mokomąją medžiagą iš savo namų kompiuterių „mokiniui, neturinčiam IT įrangos, ar vaikui, kuris kitais būdais yra nepasiekiamas“.     

Pasak ministro, prarastą ugdymo laiką ketinama kompensuoti organizuojant specialias mokymo dienos stovyklas ar nemokamas švietimo programas vasaros atostogų metu.  

Per dvi savaites truksiančias velykines atostogas, kurios Prancūzijoje prasidės ateinančią savaitę, taip pat numatyta rengti nemokamas mokymo programas virtualioje erdvėje. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų