• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Popiežius Vengrijoje susitikęs su pabėgėliais ragino užjausti visus

Papildyta 15.30 val.

Popiežius Pranciškus šeštadienį Budapešte įspėjo dėl abejingumo ir ragino užjausti visus, bet dėkojo Vengrijai, kad ji priėmė ukrainiečių pabėgėlius nepaisydama antiimigracinės premjero Viktoro Orbano politikos.

Popiežius Pranciškus šeštadienį Budapešte įspėjo dėl abejingumo ir ragino užjausti visus, bet dėkojo Vengrijai, kad ji priėmė ukrainiečių pabėgėlius nepaisydama antiimigracinės premjero Viktoro Orbano politikos.

REKLAMA

Penktadienį atvykęs į Budapeštą trijų dienų vizito, 86 metų argentiniečių popiežius savo pirmoje kalboje V. Orbanui ir kitiems vyriausybės pareigūnams akcentavo būtinybę atsiverti kitiems ir neužsidaryti savyje.

Vengrijos vyriausybė, nukrypdama nuo sau įprastos amtiimigracinės pozicijos, priėmė žmones, bėgančius nuo Rusijos karo kaimyninėje Ukrainoje.

Tačiau aktyvistai sako, kad paramos sistema nepakankama, o V. Orbano nuostata palaikyti ryšius su Maskva atbaido ukrainiečius.

Maždaug 600 nepasiturinčių žmonių ir pabėgėlių, daugiausia iš Ukrainos, šeštadienį klausėsi popiežiaus Budapešto Šv. Elžbietos bažnyčioje. Dar maždaug tūkstantis žmonių buvo susirinkę lauke.

REKLAMA
REKLAMA

Pontifikas išklausė kai kurių susirinkusiųjų, įskaitant iš Ukrainos pabėgusį penkių vaikų tėvą Olehą Jakovlevą, istorijas ir padėkojo Vengrijai, kad ji „ne tik dosniai, bet ir entuziastingai priėmė tiek daug pabėgėlių iš Ukrainos“.

REKLAMA

Pranciškus taip pat paragino rodyti užuojautą visiems.

Ryšiai su Rusija

Pernai per audienciją Vatikane Pranciškus taip pat dėkojo iš kalvinistų šeimos kilusiam V. Orbanui už tai, kad Vengrija priima nuo karo bėgančius ukrainiečius.

Rusijai daugiau kaip prieš metus įsiveržus į Ukrainą, į Vengriją atvyko daugiau kaip 2 mln. ukrainiečių, bet tik 35 tūkst. jų kreipėsi dėl laikinos Europos Sąjungos apsaugos šioje šalyje.

Šis skaičius yra daug mažesnis nei kitose šalyse.

Valdant V. Orbanui, kuris nuo Maskvos invazijos į Ukrainą pradžios išlaiko glaudžius ekonominius ryšius su Rusija, Vengrija atsisakė siųsti karinę pagalbą Ukrainai ir neleido per savo teritoriją gabenti karinės įrangos.

REKLAMA
REKLAMA

V. Orbanas vienintelis ES atsisako dėl invazijos tiesiogiai pasmerkti Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną.

Be to, Vengrijoje yra sugriauta paramos pabėgėliams sistema, teigia Vengrijos Helsinkio komitetas (HHC) – teisių gynėjų grupė.

Nuo 2020 metų, ES privertus Budapeštą uždaryti pasienio tranzitines zonas, kurias Briuselis vadino sulaikymo stovyklomis, Vengrija priima tik savo ambasadose užsienyje pateiktus prašymus suteikti prieglobstį.

Dėl to labai sumažėjo prieglobsčio Vengrijoje prašančių asmenų.

Minios stadione

Anksčiau šeštadienį popiežius susitiko su neįgaliais vaikais, išklausė jų dainelių ir kartu su jais pasimeldė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Priešpiet Pranciškus aplankė Dievo Motinos Apsaugos bažnyčią ir susitiko su vengrų graikų katalikų apeigų bendruomene.

Vakare pontifikas kalbės 11 tūkst. jaunuolių viename stadione ir privačiai susitiks su jėzuitais, o sekmadienį vadovaus mišioms po atviru dangumi.

Tai 41-oji tarptautinė Pranciškaus kelionė nuo 2013 metų, kai jis buvo išrinktas popiežiumi.

Praėjusį mėnesį susirgęs bronchitu popiežius tris naktis praleido ligoninėje. Tai pakurstė nerimą dėl jo ilgalaikės sveikatos ir vadovavimo Katalikų Bažnyčiai ateities.

REKLAMA

Nors dėl kelio skausmų turi naudotis neįgaliojo vežimėliu, Pranciškus kelionės Vengrijoje metu atrodo geros sveikatos.

Likus penkiems mėnesiams iki Rusijos invazijos Ukrainoje pradžios popiežius buvo trumpam atvykęs į Budapeštą, kur dalyvavo tarptautiniame religiniame renginyje. Tuomet jis pažadėjo grįžti į Vengriją, kur 39 proc. gyventojų yra katalikai.

Pranciškus yra antras popiežius, apsilankęs Vengrijoje po Jono Pauliaus II vizitų 1991 ir 1996 metais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų