Dalis politikos analitikų ir visuomenės nuomonės apklausėjų mano, kad popiežiaus atsistatydinimas gali pakenkti buvusio Italijos ministro pirmininko Silvijaus Berluskonio (Silvio Berlusconi) galimybėms per šį mėnesį vyksiančius rinkimus prisivyti pirmaujančią centro dešinės partiją, praneša "Reuters".
Prieš kelis mėnesius atrodė, kad S. Berluskonis neabejotinai pralaimės parlamento rinkimus, bet buvęs premjeras pradėjo agresyvią rinkimų kampaniją, kurios pagrindas - pažadai sumažinti mokesčius. Naujausios apklausos rodo, kad pirmaujančios Pjero Luidžio Bersanio (Pier Luigi Bersani) Demokratų partijos atotrūkis sumažėjo, ir atsirado tikimybė, kad rinkimų rezultatai bus apylygiai.
Penktadienį buvo paskelbti paskutinės apklausos prieš vasario 24-25 dienomis vyksiančius rinkimus rezultatai. P. L. Bersanis pirmauja apie 5,7 proc., o prieš prasidedant rinkimų kampanijai, jis turėjo daugiau nei 10 proc. persvarą. Pagal Italijos rinkimų sistemą, tokia persvara užtikrintų P. L. Bersaniui pakankamą daugumą Deputatų rūmuose, bet gali negarantuoti daugumos Senate, kurio nariai skirstomi pagal regionus.
Dalis visuomenės apklausas atliekančių organizacijų teigia, kad popiežiaus atsistatydinimas gali pakenkti S. Berluskoniui, nes ši žinia atitrauks dėmesį nuo rinkimų kampanijos. S. Berluskoniui liko vos 12 dienų, per kurias jis gali patraukti rinkėjus savo pusėn. Popiežiui paskelbus apie atsistatydinimą, rinkimų kampanija persikėlė iš pirmojo į maždaug 15-ąjį pagrindinių Italijos laikraščių puslapį. Manoma, kad tokia situacija išliks bent kelias dienas. Vėliau pranešimų iš Vatikano tikriausiai sumažės, bet spėlionės apie galimą popiežiaus įpėdinį tikriausiai išliks pirmuosiuose puslapiuose iki pat Italijos parlamento rinkimų.
Kita vertus, dalis ekspertų nemano, kad popiežiaus Benedikto XVI atsistatydinimas turės realios įtakos rinkimams. Pasak jų, rinkėjai gerai pažįsta besivaržančias partijas, ir jos turėjo pakankamai laiko išdėstyti pagrindinius savo programų aspektus.