Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Europos Sąjunga pastaruoju metu krypsta kairėn. Net neoimperinis Rusijos agresyvumas nepadėjo graikų rinkėjų daugumai suvokti kas yra šiuo metu Pasaulyje pavojingiausias. Lietuvoje taip pat netrūksta populistinių marginalų į kuriuos su pagarba žvelgia kuklesnį politinį suvokimą turintys rinkėjai. Tačiau,mes bent jau turėjome Rytų režimo daugiametę pamoką, kuri dar nepasimiršo. Graikai savo ekonomiką nustekeno patys netgi apgaudinėdami iškreiptais rodikliais ES politines ir finansines institucijas. Dabar dauguma graikų nori pasukti kepurę į kairę ir mauti nuo skolų į krūmus. Naujas lyderis pažadėjo tartis. Na ir kas, kad pažadėjo.Senos skolos, kaip ir senos žaizdos. Kaimo bobučių "lipčikais" jų neišgydysi.

Vertinant dabartinius rinkimus Graikijoje, neturėtumėm pamiršti ir Eurparlamento paskutinių rinkimų, kur euroskeptikai savo rezultatais galėjo džiaugtis. Nežinau, kiek visa tai kainavo Rusijos režimui, bet naivu būtų manyti, kad visa tai vyko be Kremliaus įtakos. Europar­la­men­te, kaip ir buvo prog­no­zuo­ta, sa­vo po­zi­ci­jas už­si­ti­kri­no eu­ros­kep­ti­kų par­ti­jos. Di­džio­sios Eu­ro­pos Są­jun­gos na­rių par­ti­jų frak­ci­jos – kon­ser­va­to­rių, so­cial­de­mo­kra­tų ir li­be­ra­lų - pra­ra­do da­lį tu­rė­tų pos­tų. Es­mi­nis po­ky­tis, pa­ly­gin­ti su ankstesniais rin­ki­mais, buvo ge­ro­kai iš­au­gęs rin­kė­jų pa­lai­ky­mas eu­ros­kep­ti­kams. Iš vi­sų ES eu­ros­kep­ti­kų tuomet ge­riau­siai pa­si­ro­dė Pra­ncū­zi­jos kraš­tu­ti­nis de­ši­ny­sis Na­cio­na­li­nis fron­tas ir Jung­ti­nės Ka­ra­lys­tės an­tii­mig­ra­ci­nė Ne­prik­lau­so­my­bės par­ti­ja. Na­cio­na­li­nis fron­tas su­rin­ko ket­vir­ta­da­lį pra­ncū­zų bal­sų, tad ar reikia stebėtis, kad Prancūzija trukdo Rusijos agresijos vieningam stabdymo procesui. Ne­prik­lau­so­my­bės par­ti­ja,gavusi 27 proc. bri­tų bal­sų sa­vo ša­ly­se taip pat užė­mė pir­mą­ją vie­tą.

Na­cio­na­li­nio fron­to ly­de­rė Ma­ri­ne Le Pen pra­ncū­zų žur­na­lis­tams sa­kė, kad džiau­gia­si Pra­ncū­zi­jos pi­lie­čių aiš­kiai par­ody­ta va­lia. „Pran­cū­zai ne­be­no­ri bū­ti val­do­mi už­sie­nio po­li­ti­kų. Mū­sų ša­lies gy­ven­to­jai no­ri bū­ti ap­sau­go­ti nuo glo­ba­li­za­ci­jos ir sa­vo vals­ty­bės at­ei­tį spręs­ti pa­tys”, . Ne taip ­se­niai Na­cio­na­li­nio fron­to ly­de­rė ža­dė­jo prancūzams „pas­kers­ti Briu­se­ly­je tū­nan­tį mons­trą”. At­ro­do, pra­ncū­zams to­kia po­li­ti­kės re­to­ri­ka pa­ti­ko. Žodžiai lyg ir įspūdingi, tačiau bandoma prislėpti, kad lenkiamasi "Kremliaus monstrui", kuris kur kas agresyvesnis ir jau įtariamas pasaulinio karo iniciatyva. Europarlamento rin­ki­muo­se eu­ros­kep­ti­kų po­zi­ci­jas ypač su­stip­ri­no jo­kioms EP frak­ci­joms ir gru­pėms ofi­cia­liai ne­prik­lau­san­tys de­ši­nių­jų pa­žiū­rų kan­di­da­tai. Pa­kan­ka­mai bal­sų su­rin­ko ir į EP pa­te­ko itin ra­di­ka­lios par­ti­jos: Grai­ki­jos ul­tra­na­cio­na­lis­tų par­ti­ja „Auk­si­nė auš­ra” ga­vo du man­da­tus, o Veng­ri­jos „Job­bik” – tris.

Bend­ros vi­sų Eu­ro­pos rin­kė­jų pa­si­rin­ki­mo ten­den­ci­jos by­lo­ja apie tai, kad di­džio­ji da­lis man­da­tų ati­te­ko tra­di­ci­nėms, proeu­ro­pie­tiš­ką kryp­tį pa­lai­kan­čioms par­ti­joms. Kol kas atiteko... Dau­giau vie­tų nei pra­ėju­siuo­se Europarlamento rin­ki­muo­se tada iš­ko­vo­jo ra­di­ka­lūs kai­rie­ji. Prie sėk­min­go kai­rių­jų pa­si­ro­dy­mo dau­giau­sia pri­si­dė­jo grai­kai ir is­pa­nai. Grai­ki­jos par­ti­ja „Sy­ri­za” ir Is­pa­ni­jos „Vie­nin­go­ji kai­rė” kiek ne­ti­kė­tai iš­ko­vo­jo 13 EP man­da­tų.

Dabartiniuose Graikijos rinkimuose "Syriza" įrodė, kad Graikija renkasi politinę prosocialistinę kairę, kuri daugiau ar mažiau priklauso pasaulinės "Blogio ašies" krypčiai ir jos centrui su jo raudonomis Kremliaus žvaigždėmis. Manau, kad graikai dar gerai nesuvokia savo ateities po tokio pasirinkimo... Paradoksas, kad visa tai vyksta Pasaulio demokratinės savivaldos istoriniame lopšyje - buvusioje Senovės Antikoje.

graikai ir siekia isstoti is ES delto ir isrinko sita partija
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų