tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos prezidento padėjėjas Mychaila Podoliakas pirmadienį pareiškė, kad Ukrainos kariuomenėje pasiektas susitarimas toliau ginti Bachmuto miestą, kurį Maskvos pajėgos teigia apsupusios, šalies rytuose.

Ukrainos prezidento padėjėjas Mychaila Podoliakas pirmadienį pareiškė, kad Ukrainos kariuomenėje pasiektas susitarimas toliau ginti Bachmuto miestą, kurį Maskvos pajėgos teigia apsupusios, šalies rytuose.

REKLAMA

„Kariuomenėje yra susitarimas, kad reikia toliau ginti miestą ir naikinti priešo pajėgas, tuo pat metu kuriant... naujas gynybos linijas, jei situacija pasikeistų“, – naujienų agentūrai AFP sakė M. Podoliakas.

Ukrainiečių generolas: mūšiai dėl Bachmuto pasiekė aukščiausią įtampos lygį

Mūšiai dėl Bachmuto pasiekė aukščiausią įtampos lygį, sako Ukrainos sausumos pajėgų vadas generolas Oleksandras Syrskis, rašo UNIAN.

Tai jis pareiškė netrukus po to, kai sekmadienį aplankė Bachmutą ir miesto prieigas ginančius dalinius.

Anot generolo, kovos dėl miesto jau yra pasiekusios aukščiausią įtampos tašką.

„Priešas į kovą metė papildomas „Wagner“ pajėgas. Mūsų kariai drąsiai gina pozicijas Bachmuto šiaurėje, stengdamiesi neleisti apsupti miesto“, – teigia jis.

REKLAMA

O. Syrskio pastebėjimu, ukrainiečių pasipriešinimas čia tęsiasi jau kelis mėnesius, rusams nepavyksta užimti miesto.

Pasak Ukrainos bataliono „Svoboda“ vado pavaduotojo Volodymyro Nazarenkos, padėtis Bachmute keičiasi kas 10–15 minučių. Rusijos pajėgos bando prasibrauti per miesto centrą, nes supranta, kad per pakraščius eiti negali.

REKLAMA

„Situacija Bachmute primena pragarą, bet mūsų kariams su didelėmis pastangomis pavyksta išlaikyti kelią Kostjantynivka–Bachmutas Ivanovo srityje“, – padėtį fronte apibūdino karys.

Ukrainos prezidentūra pirmadienį pranešė, kad Ukrainos kariuomenės vadai pasisako už tai, kad Bachmuto mieste šalies rytuose, kurį skelbia beveik apsupusios rusų pajėgos, būtų palaikomos bei stiprinamos gynybinės pozicijos.

Šalies prezidentas Volodymyras Zelenskis surengė susitikimą su aukščiausio rango kariuomenės vadais, kurie „pasisakė už gynybinės operacijos tęsimą ir tolesnį mūsų pozicijų Bachmute stiprinimą“, sakoma prezidento kanceliarijos pranešime.

REKLAMA

Bachmutas jau kelis mėnesius yra vadinamas karščiausiu fronto tašku.

Kariuomenė siekia stiprinti gynybines pozicijas Bachmute

Ukrainos kariuomenės vadai pasisako už tai, kad Bachmuto mieste šalies rytuose, kurį skelbia beveik apsupusios rusų pajėgos, būtų palaikomos bei stiprinamos gynybinės pozicijos, pirmadienį pranešė Ukrainos prezidentūra.

Mūšis dėl Bachmuto tapo kruviniausiu ir ilgiausiai trunkančiu per metus Rusijos invazijos Ukrainoje, nors analitikai teigia, kad šis miestas neturi didelės strateginės reikšmės.

REKLAMA
REKLAMA

Prezidentas Volodymyras Zelenskis susitiko su Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadovu Valerijumi Zalužnu ir šalies sausumos pajėgų vadu Oleksandru Syrskiu, sakoma pranešime.

Kariuomenės pareigūnai „pasisakė už gynybinės operacijos tęsimą ir tolesnį mūsų pozicijų Bachmute stiprinimą“, teigiama prezidento kanceliarijos pranešime.

Analitikai sako, kad tiek Rusija, tiek Ukraina stengėsi išsekinti viena kitą, siekdamos apriboti savo priešininko galimybes artimiausiais mėnesiais surengti tolesnį puolimą.

REKLAMA

Rusijos pajėgoms pranešus, kad joms beveik pavyko apsupti miestą, Jungtinėse Valstijose įsikūręs Karo studijų institutas pareiškė, kad Ukrainos pajėgos galėjo pradėti strateginį atsitraukimą iš miesto.

„Ukrainos pajėgos greičiausiai vykdo ribotą taktinį atsitraukimą iš Bachmuto, nors dar per anksti vertinti Ukrainos ketinimus visiškai pasitraukti iš miesto“, – teigiama naujausioje analitinėje pastaboje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų