REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmadienį internete pasirodžius žiauriam vaizdo įrašui, kuriame nufilmuota, kaip rusai sušaudo „Šlovė Ukrainai“ pasakiusį karį, šalies generalinė prokuratūra pradėjo tyrimą, skelbia UNIAN.

Pirmadienį internete pasirodžius žiauriam vaizdo įrašui, kuriame nufilmuota, kaip rusai sušaudo „Šlovė Ukrainai“ pasakiusį karį, šalies generalinė prokuratūra pradėjo tyrimą, skelbia UNIAN.

REKLAMA

Į plintantį vaizdo įrašą taip pat sureagavo ir šalies prezidentas Volodymyras Zelenskis. Jis pirmiausia socialiniuose tinkluose pasidalijo nuotrauka, kurioje užrašyta „Šlovė herojui! Šlovė herojams! Šlovė Ukrainai!“

Vėliau pirmadienį kreipdamasis į ukrainiečius V. Zelenskis taip pat kalbėjo apie minėtą vaizdo įrašą.

„Šiandien pasirodė vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota, kaip okupantai žiauriai nužudo kareivį, kuris drąsiai pasakė jiems į akis: „Šlovė Ukrainai!“ Noriu, kad į jo žodžius visi kartu ir vieningai reaguotume: „Šlovė didvyriui! Šlovė didvyriams! Šlovė Ukrainai!“ Ir mes surasime žudikus.

REKLAMA
REKLAMA

Dėl mūsų vienybės, dėl mūsų ryžto, dėl to, kad vertiname visą Ukrainą ir kiekvieną ukrainietį, mes tiksliai žinome šio karo baigtį. Ją žinome nuo pirmųjų karo dienų. Ukrainoje visada girdėsime: „Šlovė Ukrainai!“ Ir milijonai žmonių visada atsakys: „Šlovė didvyriams!“ Taip bus visada. Ukraina visiems laikams nepamirš žygdarbio kiekvieno iš tų, kurių gyvybės suteikė Ukrainai laisvę“, – sako jis.

REKLAMA

Tuo pačiu metu šalies užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba pareiškė, kad tai yra tik dar vienas rusų vykdomo genocido įrodymas.

„Siaubingas vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota, kaip Rusijos pajėgos įvykdė egzekuciją neginkluotam ukrainiečių karo belaisviui vien už tai, kad jis pasakė „Šlovė Ukrainai“. Dar vienas šio karo genocido įrodymas. Būtina, kad Karim Khan (Tarptautinio Baudžiamojo Teismo (TBT) prokuroras –  red. past.) nedelsiant pradėtų TBT tyrimą dėl šio baisaus karo nusikaltimo. Nusikaltėliai turi stoti prieš teismą“, – „Twitter“ rašo jis.

REKLAMA
REKLAMA

Apie tai pasisakė ir buvęs Ukrainos prezidento patarėjas Oleksijus Arestovyčius.

„Jūsų protėviai būtų spjovę jums į veidus“, –  pareiškė jis.

Anot Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovo Andrijaus Jermako, toks rusų elgesys, ukrainiečių belaisvių žudymas, yra Rusijos nacionalinio menkumo ir silpnumo pavyzdys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Rusijoje kultivuojami karo nusikaltimai. Ir jie balinami propaganda bei mitais apie „nacius“. Karo belaisvio nužudymas yra dar vienas to pavyzdys“, – cituojamas A. Jermako komentaras.

„Už kiekvieną tokį karo nusikaltimą bus atsiskaityta. Niekas negalės nuo jo pasislėpti“, – priduria jis.

Primename, kad rusai nušovė ukrainiečių karo belaisvį, pasakiusį „Šlovė Ukrainai“, o vaizdo įrašas, kuriame tai užfiksuota, plinta internete, rašo „Ukrinform“.

REKLAMA

Kol kas nežinoma, kada ir kur vaizdo įrašas buvo nufilmuotas.

Primename, kad plataus masto karą prieš Ukrainą Rusija pradėjo 2022-ųjų vasario 24-ąją. Kremlius savo kruviną agresiją Ukrainoje atsisako vadinti tikruoju vardu ir nuo pat karo pradžios teigia, kad vykdo „specialiąją karinę operaciją“, kurios tikslas, be kita ko, yra „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ Ukrainą.

Rusų kariuomenė nuo pat karo pradžios taikosi ne tik į karinę, bet ir į civilinę infrastruktūrą, dėl rusų agresijos žuvo ar namų neteko daugybė ukrainiečių. Ukraina kartina Rusiją karo nusikaltimų vykdymu.

Reaguodamos į Rusijos agresiją Vakarų šalys nutraukia bendradarbiavimą su Rusija ir įveda jai sankcijas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų