Po pykčių su pasaulio lyderiais D.Trumpas atvyko į Singapūrą

JAV prezidentas Donaldas Trumpas sekmadienį atvyko į Singapūrą, kur po poros dienų įvyks jo istorinis susitikimas su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong Unu.

Kim Jong Unas ir D. Trumpas susitiks birželio 12-ąją prabangiame viešbutyje „Capella“ Singapūro Sentosos saloje. Pagrindinis viršūnių susitikimo klausimas bus Korėjos pusiasalio denuklearizacija.

Išvakarėse JAV vadovas pareiškė, kad jo susitikimas su Kim Jong Unu yra „vienkartinė galimybė“ pasiekti taiką tarp Jungtinių Valstijų ir Šiaurės Korėjos.

Nei pats D. Trumpas, nei jo padėjėjai neteikė jokių komentarų lėktuvu į Singapūrą kartu skridusiems žurnalistams.

Prezidentas pamojavo nuo lėktuvo trapo viršaus ir vienas nulipo žemyn. Nulipęs plačiai nusišypsojo ir pasisveikino su įvairiais Singapūro pareigūnais.

Po to D. Trumpas, lydimas maždaug 30 automobilių, šarvuotu automobiliu nuvažiavo į viešbutį.

Trumpas siekė nepasirodyti „silpnas“

JAV prezidentas Donaldas Trumpas, piktai atsikirsdamas Kanados premjerui Justinui Trudeau, siekė, kad Amerika nepasirodytų silpna prieš derybas dėl Šiaurės Korėjos branduolinio nusiginklavimo, sekmadienį pareiškė aukšto rango Baltųjų rūmų patarėjas.

REKLAMA

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas „neturi matyti Amerikos silpnumo“ prieš antradienio susitikimą su D. Trumpu Singapūre, televizijai CNN sakė patarėjas ekonomikos klausimais Larry Kudlow.

JAV vadovas pavadino šį susitikimą „vienkartine galimybė“ pasiekti taiką tarp Jungtinių Valstijų ir Šiaurės Korėjos.

D. Trumpas prieš tai apkaltino G-7 susitikimo šeimininką Kanados premjerą Justiną Trudeau nesąžiningumu ir silpnumu.

Jis pareiškė nurodęs JAV atstovams nepalaikyti bendro komunikato, paskelbto pasibaigus susitikimui Kvebeke.

Atrodo, kad JAV prezidentą ypač supykdė J. Trudeau per spaudos konferenciją išsakyta kritika dėl to, kad D. Trumpas, bandydamas pateisinti JAV importo muitus plienui ir aliuminiui, griebėsi nacionalinio saugumo argumentų.

Anot premjero, tai įžeidžia Kanados veteranus, kurie parėmė savo sąjungininkus amerikiečius per konfliktus nuo pat Pirmojo pasaulinio karo.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų