Po Netanyahu pareiškimo – raketų smūgis: teko evakuoti iš renginio

Izraelio premjero rinkiminis pažadas aneksuoti dalį Jordano slėnio Vakarų krante kursto aistras. Po šio pareiškimo Izraelio link iš Gazos ruožo ėmė skrieti palestiniečių raketos. Dėl jų grėsmės iš vieno rinkiminio renginio Izraelio premjerą net teko evakuoti.

Taip Gazos link skrieja raketos. Izraelio kariškiai tvirtina, kad smogė iš viso net penkiolikai „Hamas“ taikinių, įskaitant ginklų sandėlius.

Tokių veiksmų Izraelio kariuomenė ėmėsi po šios sumaišties pietiniame Ašdodo mieste, kur premjeras Benjaminas Netanyahu dalyvavo rinkimų kampanijos renginyje. Pasigirdus įspėjamosioms sirenoms dėl galimo raketų smūgio iš Gazos, apsauginių pridengtas B. Netanyahu buvo skubiai išvestas nuo scenos. Izraelis paskelbė, kad numušė dvi iš Gazos palestiniečių Ašdodo link paleistas raketas. Neramumams nuslūgus, B. Netanyahu tęsė susitikimą su rinkėjais.

Įtampa tarp Izraelio ir palestiniečių įsiplieskė dėl šio Jordano slėnio. Perrinkimo siekiantis B. Netanyahu pareiškė, kad jei rinkėjai jo nepaliks už borto, jis aneksuos Jordano slėnį ir šiaurinę Negyvosios jūros dalį okupuotame Vakarų krante. Tiesa, jo žodynas kiek kitoks.

„Yra viena vieta, kur iš karto po rinkimų galime taikyti Izraelio suverenitetą. Jei iš jūsų, Izraelio piliečių, gausiu aiškų mandatą tai daryt“, – teigia Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu.

Tačiau šis B. Netanyahu pareiškimas sukėlė audringą reakciją ne tik Palestinoje ir kitose arabų šalyse, bet ir pačiame Izraelyje. Premjero oponentai pareiškė, kad tai pigus rinkimų triukas, o Arabų lyga tvirtina, kad B. Netanyahu planas pažeistų tarptautinę teisę.

„Ministro pirmininko B. Netanyahu prašymas savo žmonių mandato, kad galėtų aneksuoti Jordano slėnį gali būti prilyginamas karo nusikaltimui. Okupuotų teritorijų aneksija yra karo nusikaltimas“, – sako Palestinos diplomatas Saeb Erekat.

Jungtinės Tautos pareiškė, kad toks B. Netanyahu žingsnis sugriautų bet kokią galimybę regione užtikrinti taiką.


Rašyti komentarą...
V
Vat
2019-09-12 08:16:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kur čia JAV balsas...?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų