Po nesėkmės rinkimuose Britanijos premjerė May atsisveikins su dviem svarbiais padėjėjais

Didžiosios Britanijos premjerės Theresos May (Terezos Mei) du artimiausi padėjėjai šeštadienį paskelbė atsistatydinantys po triuškinamos nesėkmės rinkimuose, nusmukdžiusios lyderės autoritetą.

Kaip pranešama, valdančiosios Konservatorių partijos aukšto rango nariai Nicko Timothy (Niko Timočio) ir Fionos Hill (Fionos Hil) atsistatydinimą iškėlė kaip privalomą sąlygą mainais į leidimą Th.May likti savo poste, praradus parlamentinę daugumą per ketvirtadienį vykusius rinkimus.

Šis scenarijus bus dar vienas skaudus smūgis premjerei, nes abu šie patarėjai buvo svarbūs jos padėjėjai ir šalininkai dar nuo ankstesnio vadovavimo Vidaus reikalų ministerijai laikų.

N.Timothy sakė atsistatydinęs penktadienį, kai buvo paskelbti rinkimų rezultatai. Jis prisiėmė atsakomybę už konservatorių priešrinkiminį manifestą, įskaitant didelį pasipiktinimą išprovokavusį pasiūlymą, kad senyvi žmonės labiau finansiškai prisidėtų prie savo globos.

Tačiau jis tinklapyje „ConservativeHome“ rašo: „Šių nuviliančių rezultatų priežastis buvo ne palaikymo Theresai May ir konservatoriams stygius, o netikėtas palaikymo leiboristams pliūpsnis.“

REKLAMA

Vienas partijos atstovas patvirtino, kad F.Hill irgi atsistatydino.

N.Timothy ir F.Hill buvo kaltinami sukūrę „toksišką“ atmosferą Dauningo gatvėje.

Buvusi Th.May komunikacijos vadovė Katie Perrior (Keiti Perior) anksčiau pasakojo apie „siaubingą“ atmosferą per posėdžius, kuriuose dalyvaudavo šie patarėjai. Pasak K.Perrior, jiedu nerodė jokios pagarbos kitiems darbuotojams ir netgi ministrams.

„Man atrodė, kad sunkiu metu – pavyzdžiui, per derybas dėl „Brexit' – premjerei reikalingi diplomatai, o ne gatvės kovotojai“, – BBC radijui sakė K.Perrior, pasitraukusi likus nedaug laiko iki rinkimų.

„Jie iš tikrųjų težino vienintelį būdą veikti – tai yra, turėti priešų, ir šį rytą esu tikra, kad esu viena iš jų“, – pridūrė atsistatydinusi pareigūnė.

„Patylomis tvarkomi reikalai“

Konservatorius palaikantis dienraštis „The Daily Telegraph“ anksčiau perspėjo: „Ponia May privalo pripažinti, kad šis rezutatas yra jos įpročio reikalus tvarkyti patylomis pasmerkimas.“

„Ji turi būti kolegiškesnė, kreiptis patarimų į kabinetą ir parlamento narius galiniuose suoluose, mažindama savo beveik visišką priklausomybę nuo mažyčio patarėjų rato“, – pridūrė laikraštis.

N.Timothy buvo daugelio kaltinamas dėl socialinės rūpybos plano, kurį Th.May buvo priversta atšaukti rinkimų kampanijos viduryje, kai tapo aišku, kad jis nepriimtinas konservatorių šalininkų branduoliui.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų