Antradienį pirmasis bandomasis raketos „Angara-A5“ paleidimas buvo atšauktas likus maždaug dviem minutėms iki numatyto starto, kai sugedo raketos centrinio bloko oksidatoriaus rezervuaro slėgio sistema.
Antrasis paleidimo bandymas trečiadienį taip pat buvo nutrauktas, aptikus variklio paleidimo valdymo mechanizmo defektą, sakė Rusijos kosmoso agentūros „Roskosmos“ vadovas Jurijus Borisovas. Pasak jo, gedimas greičiausiai įvyko dėl programavimo klaidos.
Galiausiai „Angara-A5“ paleidimas, jau ketvirtasis, įvyko ketvirtadienį. Ši raketa yra naujausia „Angara“ raketų serijos, skirtos pakeisti sovietų sukurtas „Proton“ raketas, sunkiasvorė versija.
Trys ankstesni bandymai buvo surengti Plesecko paleidimo aikštelėje Rusijos šiaurės vakaruose.
Nuo 1991 metų, kai žlugo Sovietų Sąjunga, Rusija nuomojasi Baikonūro kosmodromą iš Kazachstano ir naudoja jį daugumai savo kosminių raketų paleidimų. Nuomos sutartis galioja iki 2050 metų, o Rusija kasmet moka Kazachstanui 115 mln. JAV dolerių (107,2 mln. eurų).
Nors „Roskosmos“ ir toliau naudojasi Baikonūro kosmodromu, Rusijos institucijos „Angara“ paleidimams pasistatė „Vostočnyj“ kosmodromą. Naujojo kosmodromo statyba užtruko ilgiau nei planuota ir iki šiol juo naudotasi ribotai.
Be to, „Angara-A-5“, kuri, kaip tikimasi, bus pagrindinė būsimos Rusijos Mėnulio tyrimų programos raketa nešėja, kūrimas ne kartą buvo atidėtas ir vėlavo kelerius metus.
Ši naujoji raketa skirta žvalgybos ir ryšių palydovams iškelti į geostacionariąją orbitą.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!