Planuojamos didžiausios NATO pratybos nuo Šaltojo karo pabaigos: Rusija žada atsiųsti stebėtojus

Rusijos ekspertai dalyvaus stebint balandį ir gegužę vyksiančias karines pratybas „Defender Europe 2020“, naujienų agentūrai „Interfax“ sakė Užsienio reikalų ministerijos aukšto rango pareigūnas Nikolajus Korbinecas.

Jis priminė, kad šios planuojamos NATO pratybos yra vienos didžiausių nuo Šaltojo karo pabaigos.

„Formaliai jos vadinamos amerikiečių, o ne NATO pratybomis. Tačiau joms pasitelkta Aljanso vadovavimo ir štabų struktūra, bendrai dalyvaus 37 tūkst. žmonių iš 19 NATO valstybių narių ir partnerių. Vien iš JAV [dalyvaus] 29 tūkst. žmonių ir 33 tūkst. ginkluotės, technikos ir įrangos vienetų, įskaitant 20 tūkst. kariškių ir tiek pat technikos vienetų – [jie] specialiai bus permesti iš Amerikos teritorijos. Pratybų parametrai, kaip sakoma, daro įspūdį“, – sakė N. Korbinecas.

„Pasirengimas joms pradėtas. Mūsų ekspertai rengiasi dalyvauti stebint šias pratybas“, – pabrėžė jis.

Kaip nurodoma JAV sausumos pajėgų Europoje tinklalapyje, pratybų „Defender Europe 2020“ uždavinys – treniruotis perkelti divizijos dydžio kovinius pajėgumus iš JAV į Europą, pasinaudoti ten iš anksto dislokuota karine įranga ir pergabenti karius ir techniką į įvairias mokymų vietas.

JAV nuolat dislokuojama karinė technika bus išplukdyta iš keturių valstijų uostų ir bus nugabenta į šešias Europos valstybes. Šioje operacijoje keliose šalyse dalyvaus dešimtys tūkstančių karių ir civilių. 

Vėliau JAV kariai bus išsiųsti į įvairias tarpines bazes regione su daugiašalėmis pajėgomis ir dalyvaus įvairiose kasmetinėse pratybose.

Pentagonas pažymi, kad šios pratybos bus didžiausios JAV dislokuojamų pajėgų perkėlimo į Europą pratybos per daugiau kaip 25 metus.


Rašyti komentarą...
P
Petrui
2020-02-10 23:26:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Teko girdeti, kad per konfliktus tiltus labai greitai susprogdina? Nesvarbu kuri puse. Vadinasi gali netekti vaziuoti per juos jei rusu nei US tankams. O dar gal apie pantoninius tiltus teko girdeti? Kutuzovas atsirado bl.. :D
Atsakyti
-7

C
Ceslovui
2020-02-11 10:27:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kaip amerikieciai sedesi ten ir verksi kai sprogines rusu raketos. Idomu ar amerikieciai Pabradej jau pasistate bunkerius?
Atsakyti
-1

A
Antanas
2020-02-11 22:46:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Galima pagalvot kad tu atsparus raketom
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų