Rusijos popas: pamaldų metu koronavirusu neįmanoma užsikrėsti, nes ten yra Kristus

Galimybės užsikrėsti koronavirusu Dieviškosios liturgijos atliekamos Eucharistijos metu nėra, pareiškė Rusijos stačiatikių bažnyčios šventikai. Jos metu religinės bendruomenės nariai valgo „Jėzaus kūną“ ir geria „Jėzaus kraują“, dažniausiai iš vieno indo. 

„Grėsmės užsikrėsti Šventosios Komunijos metu (geriant, – red. past.) iš vieno indo nėra. Jos ir būti negali, juk inde ne šiaip duona ir vynas, o pats Kristus“, – „RIA Novosti“ cituojamas Maskvos kinų bendruomenės cerkvės popas Igoris Zujevas. 

Jis taip pat pažymėjo, kad Rusijoje dar nėra užfiksuota nė vieno koronaviruso atvejo, todėl pamaldų dalyviams ir šventikams potenciali epidemijos grėsmė „nors ir negąsdina, tačiau, aišku, sukelia susirūpinimą“. Stačiatikių kunigas pažadėjo, kad bus laikomos pamaldos „už tuos, kuriuos ištiko sunki liga“. 

Žinomas Rusijos publicistas, popas Makarijus taip pat neigia galimybę, kad yra kažkokia tikimybė tikintiesiems pandemijos metu užsikrėsti Šventojo Sakramento metu valgant ar geriant iš vieno indo. 

„Atsakymas yra vienas ir paprastas: ne. Ir įrodymas tam taip pat paprastas: siaubingos, visus iš eilės pakertančios epidemijos, su kuriomis palyginus dabartinė, – tik mažytis nesusipratimas – buvo krikščioniškų šalių rykšte nuo pat senų senovės iki XIX šimtmečio“, – aiškino jis.

Religijos eksperto teigimu, dar prieš išsivystant šiuolaikinei higienai ir epidemiologijos mokslui žmonės mokėjo rasti būdų platinti infekciją, ir „niekuomet šventasis dalyvavimas su tuo nebuvo susijęs“, o „jeigu toks atvejis ir būtų pasitaikęs, apie jį ant kiekvieno kampo trimituotų Kristaus priešai“. 

Tiesa, popas pažymėjo, kad nėra prieš įvairias higienos priemones, „kurios yra visiškai natūralio sveikai mąstantiems žmonėms“, kurie „niekaip nesusiję su šventa Eucharistijos paslaptimi“. 

Virusologijos ekspertas Michailas Ščelkanovas tvirtina, kad naujasis koronavirusas mutuoja ir tampa vis atsparesnis aplinkos pokyčiams. Eksperto manymu, net maži viruso lašeliai, kuriuos išskiria žmogus kosėdamas ar čiaudėdamas, gali būti perduodami ir per kasdienius buities daiktus. 

REKLAMA

„Maži lašeliai su virusu, kurie susiformuoja kosėjant ar čiaudint, nusėda ant kasdienių daiktų, ir žmogus, liesdamas juos, visai gali užsikrėsti“, – tvirtina virusologas. 

Rusijoje penktadienį buvo užfiksuoti pirmieji du koronaviruso 2019-nCoV, kuris Kinijoje jau nusinešė daugiau nei 200 gyvybių, atvejai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų