Šešių šalių pasiuntiniai Pekine jau trečią dieną mėgina išspręsti "vieną ar du" likusius klausimus, rengiant sutartį dėl Šiaurės Korėjos branduolinės programos įrenginių išmontavimo.
Derybose šiuo metu susitelkta į sutarties projektą, kurį pateikė Kinija ir kuriame įvardinti veiksmai, kurių būtina imtis, jog Šiaurės Korėja pradėtų nusiginklavimą.
Tačiau, anot JAV pasiuntinio Christopherio Hillo (Kristoferio Hilo), likę dar "vienas ar du klausimai, kuriuos galima įvardinti kaip vieną".
Derybų dėl Šiaurės Korėjos branduolinių ambicijų metu priimtame pasiūlyme bus numatytas susitarimas, pagal kurį Pchenjanas turės atiduoti įrangą, kurią įsigijo iš pakistaniečio branduolinės fizikos mokslininko, rašo laikraštis "New York Times".
"Tai Libijos modelis", - pasak laikraščio, sakė aukštas administracijos pareigūnas, turėdamas galvoje 2003 metų pabaigoje priimtą sprendimą dėl Libijos, pagal kurį ji privalėjo atiduoti visą įrangą, įsigytą iš Abdul Qadeero Khano (Abdul Kadiro Chano) vadovaujamo slapto branduolinio tinklo, skirtą branduolinei bombai pasigaminti.
Laikraštyje sakoma, jog pagal šį susitarimą Libija ir Jungtinės Valstijos įgyvendino eilę etapų pagal griežtai numatytą tvarką, po kurių šalis atsisakė branduolinių technologijų ir išsivadavo iš visiškos izoliacijos.
A.Q.Khanas, šiuo metu Pakistane laikomas namų arešto sąlygomis, prisipažino 2004 metų pradžioje pardavęs branduolinio ginklo gamybos technologijas Iranui, Libijai ir Šiaurės Korėjai.
Remiantis laikraščiu, Baltųjų rūmų ir Valstybės departamento pareigūnai rengiasi paskelbti pasiūlymą šį savaitgalį.
Pasak "New York Times", administracijos pareigūnai sakė, jog antroje susitarimo dalyje bus reikalaujama, kad Šiaurės Korėja deklaruotų turimos branduolinės medžiagos kiekį ir nurodytų jos buvimo vietą.
Šio susitarimo naudą Šiaurės Korėja pajus tik tada, kai sutiks įsileisti inspektorius, uždarys branduolinius objektus ir pradės ginklų perdavimą, teigia laikraštis.