• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kremliaus šeimininkas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pareiškė, kad Rusija nesitaikstys su jokiomis grėsmėmis, o jos strateginės branduolinės pajėgos esą visada parengtos.

29

Kremliaus šeimininkas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pareiškė, kad Rusija nesitaikstys su jokiomis grėsmėmis, o jos strateginės branduolinės pajėgos esą visada parengtos.

REKLAMA

Raudonojoje aikštėje kreipdamasis į tūkstančius karių paradinėmis uniformomis, V. Putinas gyrė Ukrainoje kariaujančią savo kariuomenę ir kaltino „Vakarų elitą“ kurstant konfliktus visame pasaulyje.

„Rusija padarys viską, kad užkirstų kelią pasauliniam susidūrimui, bet kartu neleisime, kad kas nors mums grasintų. Mūsų strateginės pajėgos visada parengtos“, – sakė V. Putinas.

V. Putinas ketvirtadienį Maskvoje vadovauja kasmetiniam Pergalės dienos paradui, kuriame bando kelti patriotizmą jo pajėgoms žengiant į priekį Ukrainoje.

Gegužės 9-osios paradas skirtas Sovietų Sąjungos pergalei prieš nacistinę Vokietiją Antrajame pasauliniame kare paminėti ir tapo viena svarbiausių Rusijos valstybinių švenčių valdant V. Putinui.

REKLAMA
REKLAMA

„Brangūs draugai, Rusija šiuo metu išgyvena sunkų, lemiamą laikotarpį. Tėvynės likimas, jos ateitis priklauso nuo kiekvieno iš mūsų“, – kalbėjo V. Putinas.

REKLAMA

Jis dabartinį Rusijos karą prieš Ukrainą ne kartą yra pavadinęs „egzistencine kova su nacizmu“.

V. Putinas taip pat sugriežtino savo branduolinę retoriką ir anksčiau šią savaitę įsakė Rusijos kariuomenei surengti branduolinių ginklų pratybas, kuriose dalyvautų karinis laivynas ir netoli Ukrainos dislokuoti kariai.

Pernai Rusija atšaukė Visuotinio branduolinių bandymų uždraudimo sutarties ratifikavimą ir pasitraukė iš svarbaus ginkluotės mažinimo susitarimo su Jungtinėmis Valstijomis.

REKLAMA
REKLAMA

Armėnija nedalyvauja 

Raudonojoje aikštėje vykstančiame Pergalės dienos parade dalyvauja Rusijos karinė technika, įskaitant modernias raketas ir oro gynybos sistemas, taip pat tūkstančiai kariškių.

Rusija dažnai į šį renginį kviečia draugiškomis laikomų šalių atstovus, nors dalyvių skaičius sumažėjo dar prieš jai pasiunčiant karius į Ukrainą, kai sustiprėjo priešprieša su Vakarais.

Ketvirtadienį vyksiančiame parade turėjo dalyvauti aštuoni pasaulio lyderiai, šią savaitę pranešė Rusijos valstybinė žiniasklaida, remdamasi Kremliaus patarėju.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai penkių buvusių sovietinių šalių – Baltarusijos, Kazachstano, Kirgizijos, Tadžikistano ir Turkmėnistano – vadovai, taip pat Kubos, Laoso ir Bisau Gvinėjos lyderiai.

Tačiau Armėnijos ministras pirmininkas Nikolas Pašinianas buvo leidęs suprasti, kad abiem sąjungininkėms nesutariant nedalyvaus renginyje, nors trečiadienį vakare buvo atvykęs į Maskvą, kur dalyvavo regioniniame aukščiausiojo lygio susitikime.

Dieną prieš paradą Kremlius suplanavo Eurazijos ekonominės sąjungos – regioninio kai kurių buvusių sovietinių valstybių bloko – vadovų aukščiausiojo lygio susitikimą.

REKLAMA

V. Putinas šių metų kalbą pasakė jo kariams pasiekus laimėjimų Ukrainoje ir ką tik prisiekęs beprecedentei penktai šešerių metų kadencijai po kovą laimėtų rinkimų, kuriuose nedalyvavo opozicija.

71 metų Kremliaus lyderis Rusiją valdo nuo paskutinių praėjusio amžiaus valandų.

Pernai Rusijos kariuomenė atlaikė daug vilčių kėlusį Ukrainos kontrpuolimą ir nuo to laiko, Kyjivui stokojant amunicijos ir karių, fronto linijose pasiekė laimėjimų.

Šventė vyksta po to, kai antradienį per prabangią inauguraciją V. Putinas, pradėdamas naują kadenciją ir turėdamas daugiau galių nei bet kada anksčiau, pažadėjo rusams atnešti „pergalę“.

„Mes esame vieninga ir didi valstybė, ir drauge įveiksime visas kliūtis, įgyvendinsime viską, ką suplanavome, ir drauge mes laimėsime“, – kalbėjo V. Putinas.

Branduolinis šantažistas
Branduolinis šantažistas
Eik padėk kadyrovui stumti mašina nepezėjes....
Šitas senas išgama kraugerys sako, kad vakarai padėjo nacistams ir antro fronto jis nelaiko pagalba, o neva tai tik kremlius laimėjo antrą pasaulinį. O tai jis ką pamiršo kaip amerikonai juos šėrė ir tiekė karinę įrangą? Čia buvo vakarų klaida. Reikėjo leist užimt maskvą, o paskui išvaduot ir padaryt normalia valstybe be komunistų ir imperialistų..
Vatnykai tik keiktis, dergtis ir grasinti temoka
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų