Pentagonas pirmą kartą viešai pademonstravo "nemirtiną" elektroninį spindulinį ginklą, skirtą priešininko atakoms atremti arba priešiškai nusiteikusioms minioms išvaikyti.
Sistema, pavadina "Silent Guardian" ("Tylusis sargybinis"), projektuoja nematomą didelės energijos spindulį, kuris sukelia žmogui smarkaus deginimo pojūtį, bet iš tikrųjų organizmui nepadaro jokios žalos.
Patrankos veikimo nuotolis - 500 metrų, tai yra jos veikimo spindulys kiek didesnis už dabar naudojamų nemirtinų rūšių ginklų, tokių kaip guminės kulkos, todėl ją galima panaudoti prieš dideles žmonių santalkas.
Vienas elektromagnetinės patrankos šūvis kainuoja apie tūkstantį dolerių, kai vienos sparnuotosios raketos paleidimas gali kainuoti iki milijono.
Serijinę "Tylaus sargybinio" gamybą numatoma pradėti 2010 metais.
Jo prototipas - didelė stačiakampė lėkštė, sumontuota ant kovinės mašinos "Humvee".
Šios patrankos projektuojamos bangos gali pereiti per drabužius (bet ne per sieną) ir akimirksniu jo kelyje pasitaikiusio žmogaus odą įkaitina iki 50 laipsnių Celsijaus.
Maždaug 600 savanorių, kurie pasisiūlė būti taikiniais per patrankos demonstravimą Mudžio oro pajėgų bazėje, palygino pojūtį su labai karštos krosnies sprogimu - deginimas buvo nepakeliamas ir vertė žmones ieškoti priedangos.
Žurnalistai, išbandę įrenginio veikimą, sakė, kad jiems "kilo pojūtis, kad drabužiai tučtuojau užsidegs".
Pentagono atstovas sako, kad vadinamoji aktyvaus atrėmimo sistema visiškai saugi, ir gali būti visiškai nepakeičiama, esant daugeliui situacijų, susidarančių kariams dabartiniame pasaulyje.
Amerikos jūrų pėstininkų pulkininkas, vedęs pristatymą, pabrėžė, kad "Tylusis sargybinis" - tai alternatyva esant aplinkybėms, kai nuo perspėjimo šūksniais tenka pereiti prie šaudymo, ir ji gali išsaugoti žmonių gyvybę.
Naujoji sistema gali būti naudojama ir agresyviems demonstrantams išvaikyti taikos metu, ir ginkluotų konfliktų zonose - tokiose kaip Irakas arba Afganistanas.