tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pentagonas pirmadienį pranešė iki rugsėjo vidurio įvesiantis privalomą reikalavimą visiems JAV kariuomenės nariams pasiskiepyti nuo koronavirusinės infekcijos, šalyje neraminančia sparta plintant užkrečiamesniam viruso delta variantui.

Pentagonas pirmadienį pranešė iki rugsėjo vidurio įvesiantis privalomą reikalavimą visiems JAV kariuomenės nariams pasiskiepyti nuo koronavirusinės infekcijos, šalyje neraminančia sparta plintant užkrečiamesniam viruso delta variantui.

REKLAMA

Gynybos sekretoriaus Lloydo Austino tarnybiniame pranešime sakoma, kad jis prašys prezidento Joe Bideno patvirtinti šį sprendimą maždaug po penkių savaičių, net jeigu nė viena iš šiuo metu vartojamų vakcinų nebus visiškai patvirtinta JAV Maisto ir vaistų administracijos (FDA).

Tačiau šis įsakymas gali būti paskelbtas ir anksčiau, jeigu iki to laiko FDA suteiktų leidimą vartoti „Pfizer/BioNTech“ vakciną ir ne ekstremaliosios padėties sąlygomis. Pareigūnai sakė manantys, kad agentūros leidimas galėtų būti gautas rugsėjo pradžioje.

Kadangi iki šiol visos vakcinos nuo COVID-19 buvo rekomenduotos vartoti tik ekstremalios padėties sąlygomis, JAV kariuomenė nereikalavo, kad kariai jomis skiepytųsi, kitaip nei kitų vakcinų atveju.

REKLAMA

Tačiau privalomas skiepijimas gali būti užginčytas teismuose – nebent J. Bidenas suteiktų jam leidimą.

Jeigu „Pfizer/BioNTech“ ar kita vakcina iki rugsėjo vidurio nesulauktų visiško FDA patvirtinimo, Ll. Austinas sakė, kad vis tiek siektų J. Bideno leidimo privalomai skiepyti karius.

REKLAMA

J. Bidenas savo pranešime išreiškė „tvirtą“ palaikymą tokiam sprendimui.

„Šios vakcinos gelbsti gyvybes, – pabrėžė prezidentas. – Pasiskiepijimas leis mūsų tarnybos nariams išlikti sveikiems, geriau apsaugoti savo šeimas ir užtikrinti, kad mūsų pajėgos bus pasiruošusios veikti bet kur pasaulyje.“

Gynybos departamento atstovas Johnas Kirby (Džonas Kerbis) sakė, kad Pentagonas tikisi sukaupti šimtų tūkstančių vakcinos dozių atsargas ir kad šiuo metu atskirų kariuomenės rūšių vadovybė rengia privalomo skiepijimo planus.

REKLAMA

Kol kas 73 proc. iš 1,4 mln. aktyviosios karinės tarnybos narių yra gavę mažiausiai vieną vakcinos dozę. Skaičiuojant kartu su 1,1 mln. atsargos karių, vakcinavimo lygis tėra 56 procentai.

JAV pareigūnai nuogąstauja, kad toks vakcinavimo lygis yra per mažas ir kad išlieka pavojus, jog koronavirusas galėtų pakenkti ginkluotųjų pajėgų koviniai parengčiai.

Ll. Austino pranešime sakoma, kad prieš paskelbiant įsakymą dėl privalomo skiepijimo kariuomenė „taip pat atidžiai stebės sergamumo lygį, kuris šiuo metu kyla dėl delta atmainos, ir kokiu mastu šis lygis galėtų paveikti mūsų parengtį“.

REKLAMA
REKLAMA

„Nedelsiu veikti anksčiau arba rekomenduoti prezidentui kitą būdą, jeigu man atrodys, kad reikia taip pasielgti“, – pridūrė jis.

JAV kariai šiuo metu privalomai skiepijami 17 preparatų, kurie visi yra visiškai patvirtinti FDA. Planai padaryti privalomą skiepijimą nuo COVID-19 didino pavojų, kad kai kurie Kongreso nariai šį žingsnį užginčys.

Tačiau Atstovų Rūmų ginkluotųjų tarnybų komitete aukščiausias pareigas užimantis respublikonas Mike'as Rogersas (Maikas Rodžersas) sakė, kad vakcinavimas yra svarbus kariuomenės kovinei parengčiai.

„Negalime leisti, kad COVID-19 būtų trikdis mūsų pajėgoms, – pabrėžė jis. – Vakcinos apsaugo mūsų vyrus ir moteris, kurių daugelis gyvena ankštomis sąlygomis, nuo ligos plitimo, kai jie laikomi šalyje arba būna dislokuoti bet kur pasaulyje.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų