Penkios šalys išplatino viešą laišką dėl skubaus „Boeing“ katastrofos Ukrainoje tribunolo įkūrimo

Malaizijos, Australijos, Nyderlandų, Ukrainos ir Belgijos užsienio reikalų ministrai išplatino viešą laišką JT narėms laikraštyje „Financial Times“.

14

Penkių šalių ministrai kreipėsi į JT skubiai įkurti tribunolą dėl keleivinio „Boeing“ katastrofos aplinkybių išaiškinimo.

(14 nuotr.)
FOTOGALERIJA. NUOTRAUKOS: MH17: įrodymų daugėja, o Rusijos retorika nesikeičia

Atviras laiškas publikuotas liepos 24-ąją „Financial Times“. Jį pasirašė užsienio reikalų ministrai: Ukrainos – Pavelas Klimkinas, Nyderlandų – Bertas Koendersas, Australijos – Julie Bishop, Belgijos – Didier Reynders, Malaizijos – Anifah Amanas.

„Dabar, kai prokuroras leido suprasti, kad nepriklausomas tarptautinis tyrimas gali būti baigtas iki šių metų pabaigos, mūsų šalys prašo JT Saugumo Tarybos skubiai įkurti tarptautinį baudžiamąjį tribunolą, taikant JT Chartijos VII skyriaus nuostatas, kuris leistų teisti tuos, kurie yra atsakingi dėl nusikaltimo“, – teigiama laiške.

Idėją kurti tarptautinį tribunolą pirmieji pasiūlė Nyderlandai, kurių piliečių daugiausiai žuvo katastrofos metu. 2015 metų liepos 14-ąją Malaizija, kuriai priklausė lėktuvas ir jo įgula, įtraukė į JT Saugumo Tarybos rezoliuciją dėl tribunolo įkūrimo.

REKLAMA

Rusija pasisako prieš tokio tribunolo įkūrimą. Pasak Rusijos prezidento Vladimiro Putino, tokie veiksmai „yra pernelyg ankstyvi ir kontrproduktyvūs“. Liepos 20-ąją Rusija pateikė JT Saugumo Tarybai „savo rezoliuciją“ dėl „Boeing“ katastrofos. Dokumente siūloma į tyrimą įtraukti „naują pusę“ ir išsakomos abejonės dėl dabartinio tyrimo objektyvumo.

Tiksli rezoliucijos svarstymo data JT Saugumo Taryboje nėra žinoma. „TASS“ agentūros šaltinis organizacijoje teigė, kad balsavimas yra atidėtas iki liepos pabaigos. „Orientacinė data – liepos 27-oji“, – pasakojo pašnekovas.


Rašyti komentarą...
I
Ivanai
2015-07-25 20:57:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodel durnyne kuriam tave gydo, tu ir kiti putlerio idiotai, kartoja vaikpisio Putin cuilo kliedesius?
Atsakyti
0

t
to kk
2015-07-26 22:47:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
kokios tai šalys kakotojau? - nukentėjusios šalys, ir jos šito reikalo tikrai nepaliks. O rosieja, priminsiu, po Suomijos užpuolimo jau buvo išmesta iš Tautų sąjungos. Žodžiu, tribunolas bus!
Atsakyti
0

n
nu
2015-07-26 22:48:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ivano pasakos neįdomu, tribunolas ištirs viską
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų