Paviešino tyrimo detales apie pasaulį sukrėtusią žiaurią cheminę ataką Sirijoje

Pasaulinės Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos (OPCW) tyrimas patvirtino, kad per brutalią cheminę ataką Sirijos Chan Šeichūno mieste balandžio 4 dieną buvo panaudotos zarino dujos, rašoma konfidencialioje ataskaitoje.

37

OPCW tyrimo išvados bus perduotos bendrai Jungtinių Tautų ir OPCW komisijai, kuri turės nustatyti, ar už šią ataką yra atsakingos Sirijos vyriausybės pajėgos.

„Remdamasi savo darbo rezultatais faktų nustatymo misija padarė išvadą, kad daug žmonių, dalis kurių mirė, buvo paveikti zarino ar į jį panašios medžiagos“, – rašoma ataskaitoje.

Naujienų agentūrai AFP pavyko gauti dalį šios ataskaitos.

(37 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Nuotraukos gali šokiruoti: per išpuolį Sirijoje žuvo dešimtys vaikų

„Labiausiai tikėtina, kad šį poveikį sukėlusi medžiaga buvo paskleista toje vietoje, kur dabar kelyje yra likusi duobė“, – rašoma konfidencialioje ataskaitoje.

„Faktų nustatymo misija priėjo prie išvados, kad šis paskleidimas laikytinas zarino, kaip cheminio ginklo, panaudojimu“, – priduriama dokumente.

Per ataką Chan Šeichūne žuvo mažiausiai 87 žmonės, tarp jų daug vaikų. Ataka sukėlė pasipiktinimo audrą Vakaruose, apkaltinusiuose dėl šio incidento Sirijos prezidento Basharo al Assado (Bašaro Asado) režimą.

JAV kariuomenė davė griežtą atkirtį Damasko režimui, balandžio 7 dieną prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) įsakymu paleidusi 59 sparnuotąsias raketas „Tomahawk“ į Sirijos karinę bazę, iš kurios esą buvo surengta ta pražūtinga ataka.

„Griežtai smerkiu šį žiaurumą, kuris visiškai prieštarauja normoms, įtvirtintoms Cheminio ginklo uždraudimo konvencijoje“, – sakė OPCW vadovas Ahmetas Uzumcu (Achmetas Iziumdžiu).

„Šios siaubingos atakos vykdytojai turi atsakyti už savo nusikaltimus“, – pabrėžė jis.

JAV ambasadorė Nikki Haley (Niki Heili) savo ruožtu pažymėjo, kad „visiškai pasitiki OPCW ataskaita“, kurioje pateikiama galutinė išvada dėl zarino dujų atakos.

„Dabar, kai žinome nepaneigiamą tiesą, su nekantrumu laukiame nepriklausomo tyrimo, kuris nustatys, kas konkrečiai yra atsakingi už šiuos brutalius veiksmus, kad galėtume užtikrinti teisingumą aukoms“, – sakė ambasadorė.

REKLAMA

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Ataka Sirijoje buvo įvykdyta cheminiu ginklu iš oro

Bendra OPCW ir JT komisija – Jungtinis tyrimų mechanizmas (Joint Investigative Mechanism, JIM) – jau nustatė, kad Sirijos vyriausybės pajėgos yra atsakingos už 2014 ir 2015 metais įvykdytas chemines atakas prieš tris kaimus, per kurias buvo panaudotos chloro dujos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų