Paveiks visus: suteikia laikiną išimtį „Huawei"

JAV Prekybos ministerija suteikė išimtį kinų technologijų gigantei „Huawei“ – laikinai atšaukė dalį įvestų apribojimų, skelbiama institucijos tinklapyje. Tai buvo padaryta tam, kad JAV bendrovėms, turinčioms galiojančias sutartis su kinais, nebūtų daromas papildomas spaudimas.

Ministerija „Huawei“ suteikė laikinus leidimus, kurie leidžia jau egzistuojančių komunikacijos tinklų ir programinės įrangos palaikymą vartotojams, jau įsigijusiems išmaniuosius telefonus, skelbiama „Reuters“.

Šis laikinas leidimas galios iki rugpjūčio 19-osios. Kokios sankcijos bus taikomos toliau ir kaip tai atsilieps dabartiniams ir būsimiems „Huawei“ klientams, pranešime nėra aiškinama.

„Google“ nutraukia bendradarbiavimą

Anksčiau šį mėnesį „Huawei“ buvo įtraukta į juodąjį bendrovių sąrašą, kurioms uždrausta bendradarbiauti su JAV bendrovėmis be specialaus valdžios leidimo. Toks sprendimas įsigaliojo po JAV prezidento Donaldo Trumpo paskelbtos nepaprastosios padėties dėl grėsmės informacinėms technologijoms. JAV valdžia anksčiau dažnai kaltino „Huawei“ dėl vartotojų asmeninių duomenų rinkimo ir bendradarbiavimo su Kinijos saugumo struktūromis.

Pirmieji apie bendradarbiavimą su „Huawei“ paskelbė „Google“ ir amerikiečių mikročipų gamintojai „Qualcomm“, „Xilinx“ bei „Broadcom“.

Dėl paskelbtų sankcijų naujuose kinų bendrovės įrenginiuose nebebus „Google Android“ programinės įrangos.


Rašyti komentarą...
G
Gintaras
2019-05-21 11:08:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Viena išeitis: susikurti kitą operacinę įrangą, kuri lenktų Android. Ir nušluostyti nosis amerikiečiams su šlapia mazgote.
Atsakyti
-4

k
koroce
2019-05-21 14:29:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
pati Google operacine yra nemokama, tiesiog HUAWEI tures pati kurti atnaujinimus savo AOSP versijai, be isiterpimo is Google puses.
Atsakyti
0

b
bada bum
2019-05-21 23:02:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
čia tik kipišas sukurtas, būktai JAV Kiniją įspaudė į kampą, Huavej lygtai neturi kur dėtis, krachas. Realiai čia yra pirmoji kregždė artėjančios finansinės krizės. Tad džiovinkime duoną, kaupkime atsargas
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų