Paskiepyti žmonės susirgo britiška ir PAR Covid-19 atmainomis

Jau užfiksuoti atvejai, kai žmonės pasiskiepiję užsikrėtė Pietų Afrikos ir Didžiosios Britanijos viruso atmainomis, perspėjo Anglijos Nacionalinės sveikatos tarnybos (NHS) ekspertas.

NHS testavimo ir atsekimo vyriausioji patarėja medicinos klausimais daktarė Susan Hopkins patikino, kad vakcinos yra imuninės sistemos „pradžiamokslis“ ir padės sumažinti ligoninėse gydomų žmonių bei mirčių skaičių.

Tačiau ji sakė: „Mes nustatėme keletą žmonių, kuriems buvo suteikta pirmoji vakcinos dozė, užsikrėtusių Pietų Afrikos arba Jungtinės Karaystės variantu, kuris atsirado Kente.“

„To ir buvo galima tikėtis. Mes žinome, kad šios vakcinos neapsaugo nuo infekcijos šimtu procentų, todėl mes prašome žmonių būti atsargiems“, – teigė S. Hopkins.

Ji pasakojo BBC laidai „The Andrew Marr show“: „Galite pastebėti, kad [vakcinos] nėra tokios veiksmingos prieš Pietų Afrikos variantą, kaip prieš mūsų pačių [variantą] B117, užkertant kelią infekcijai ir perdavimui“.

Tačiau ji pridūrė: „Kai jūsų imuninė sistema yra paveikta to paties viruso variantų, ji reaguoja greičiau ir tinkamiau, kad apsaugotų jus nuo sunkios ligos.“

Remiantis tyrimu, Brazilijos mokslininkai nustatė du atvejus, kai žmonės vienu metu buvo užkrėsti dviem skirtingais Covid-19 variantais.

Abiem atvejais tai buvo 30-ies metų moterys, kurioms būdingi vidutinio sunkumo į gripą panašūs simptomai. Jos sirgo nesunkiai, rašoma žurnalo „Virus Research“ pranešime.

Šio mėnesio pradžioje akademinis žurnalas „Lancet“ taip pat pranešė apie atvejį iš Nevados, kai vyras užsikrėtė dviem skirtingomis koronaviruso atmainomis. Antroji infekcija buvo sunkesnė nei pirmoji.

Tyrimo autoriai įspėjo: „Ankstesnis SARS-CoV-2 poveikis ne visais atvejais gali garantuoti visišką imunitetą.“

Aplinkos sekretorius George'as Eustice'as teigė, kad nėra įrodymų, jog naujasis indiškas koronaviruso variantas sugeba „apeiti“ vakciną.

REKLAMA

Pagal naujausią Anglijos visuomenės sveikatos atnaujinimą JK buvo aptikti 77 patvirtinti B.1.617 varianto atvejai, kuris pirmą kartą buvo nustatytas Indijoje, iš jų 73 Anglijoje ir keturi Škotijoje.

Borisas Johnsonas taip pat buvo raginamas „rodyti pavyzdį“ ir atšaukti planuojamą kelionę į Indiją. Darbo bendruomenės atstovas spaudai Steve'as Reedas sakė, kad ministras pirmininkas turėtų vadovautis savo vyriausybės patarimais ir keliauti tik tuo atveju, jei to labai reikia.

Kalbėdamas su žurnaliste Sophy Ridge, jis sakė: „Visi mes turime pabandyti parodyti pavyzdį. Vyriausybė žmonėms sako, kad nereikia keliauti, jei jums nebūtinai reikia keliauti. Aš manau, kad ministras pirmininkas pilnai gali vykdyti savo pareigas ir kalbėtis su Indijos vyriausybe per „Zoom“ platformą.“

Bandymo metu žmonės bus pakartotinai užkrėsti infekcija

Mokslininkai pradėjo bandymą, kurio metu žmonės bus sąmoningai užkrėsti koronavirusu po to, kai juo jau bus prasirgę.

Tyrimas padės nustatyti imuninės apsaugos lygį, nuo kurio yra sustabdomas žmonių pakartotinis užkrėtimas, o tai galėtų padėti paspartinti būsimų vakcinų gamybą.

Tyrimo, kuriam vadovauja Oksfordo universitetas, metu kiekvienas savanoris bus „prileistas“ prie viruso, todėl tik tie, kurie turi pakankamai stiprų imuninį atsaką, išvengs pakartotinio užsikrėtimo.

Tyrėjai tikisi išsiaiškinti, koks imuninio atsako lygis apsaugo žmones. Tai gali reikšti, kad vakcinos, kurios sukuria aukštą imuniteto lygį, gali būti greitai stebimos ir licencijuojamos be būtinybės jas išbandyti su dešimtimis tūkstančių žmonių.

Pagrindinė tyrimo vadovė ir vakcinologijos profesorė Helen McShane sakė: „Jei galime nustatyti, jog tam tikras antikūnų lygis reiškia, kad neįmanoma pakartotinai užsikrėsti, tai labai greitai padėtų sukurti efektyviausias vakcinas.“


Rašyti komentarą...
v
va
2021-05-04 14:30:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
kokios mes mutuotos bezdziones.gamina sventa vandeneli daro bandimus ant zmoniu,okazkas kraunas miliardus
Atsakyti
-2

X
Xx
2021-05-04 16:23:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Matyt, va, turi bedžionės smegenėles, nes rašo nesąmones
Atsakyti
-2

M
Mastantis
2021-05-10 12:34:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
O man įdomu kai praeis metai kiti ir vėl reikės skiepytis 'kažin kaip organizmas reaguos 'dabar skiepija kaip peles tyrimam 'o kas toliau kas paskiau atsakys už pasekmes kaltų nėra formacininkai milijardus uždirbo .O paprastas žmogus pasilieka su savo ligomis toliau .....
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų