Lenkijoje vyro bute rasta „Pfizer“ klastočių: vietoj vakcinos – priemonė nuo raukšlių

Daugelyje pasaulio šalių įsibėgėjant skiepų nuo koronaviruso kampanijoms, nesnaudžia ir sukčiai. Vakcinų gamintojas „Pfizer“ skelbia, kad Lenkijoje savo bute vyriškis vietoj garsaus gamintojo vakcinos žmonėms bandė įbrukti priemones nuo raukšlių. Netikros „Pfizer“ vakcinos prekybos atvejų užfiksuota ir Meksikoje.

Kol Lenkijos vakcinavimo centruose žmonės kantriai laukia, kol gaus skiepą nuo koronaviruso, yra ir ilgomis eilėmis pasinaudoti bandančių sukčių. Kompanija „Pfizer“ pareiškė iš Lenkijos pareigūnų gavusi vieno vyro bute konfiskuotas neva šio bendrovės vakcinas.

„Wall Street Journal" skelbia, kad jas patikrinus paaiškėjo, kad buteliukuose visai ne „Pfizer“, o priemonės nuo raukšlių. „Pfizer“ tvirtina, kad niekas šių padirbtų vakcinų juodojoje rinkoje įsigyti nespėjo, tačiau ekspertai atkreipia dėmesį, kad bandymų žmonėms parduoti netikras vakcinas apstu.

Meksikoje, kur koronavirusas jau nusinešė per 200 000 gyvybių, vienoje klinikoje, suklastota vakcina paskiepyta apie 80 žmonių. Už alaus šaldytuve laikytas neva „Pfizer“ vakcinas sukčiai prašė daugiau nei 800 eurų. Meksikos tarnybos sako, kad nebuvo sunku nustatyti, kad šios vakcinos buvo netikros.

Ant pakuočių nurodyti skaičiai nesutapo su valstybės platinamų vakcinų numeriais, o pačių vakcinų galiojimo laikas buvo neteisingas. Taip ir neaišku, ką sukčiai leido vietoj skiepo. Ir nors laimiai niekas nenukentėjo, Pasaulio Sveikatos Organizacija įspėja, kad tokių netikrų vakcinų šalyje gali būti ir daugiau bei įspėja žmones jokiu būdu nepirkti preparatų iš privačių tiekėjų ir klinikų.

Čilės pareigūnai buvo priblokšti gavę informacijos, kad du šalies veterinarai žmones nuo koronaviruso skiepijo šunims skirtais preparatais.

„Pirmu atveju veterinaras tvirtino, kad  atliko mokslinį tyrimą su žmonėmis ir paskelbė jį internete, tam, kad galėtų pradėti pardavinėti šunims skirtą vakciną žmonėms“, – sako Sveikatos sekretoriaus pavaduotoja Rossana Dia.

Kita veterinarijos klinika sukėlė įtarimą atvykusiems pareigūnams, kad viduje niekas nedėvi kaukių.

REKLAMA

„Mes jų paklausėme kodėl, o jie atsakė kad klinikos veterinarė juos paskiepijo nuo koronaviruso, nors tuo metu šalis vakcinų dar nebuvo gavusi“ – pasakoja R. Dia.

Paaiškėjo, kad moteris sau ir kolegoms taip pat suleido šunims nuo įvairių ligų skirtą vakciną. Abiems šundakatariams buvo skirtos tūkstantinės baudos, tačiau jie kaltais nesijaučia ir toliau tvirtina, neva šunims skirta vakcina, žmones apsaugo nuo koronaviruso ir ragina ją imti naudoti masiškai.


Rašyti komentarą...
S
Spiglys
2021-04-22 20:38:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Čia tai geras, ilgiau jaunesni išliksime.
Atsakyti
0

s
sportas
2021-04-22 20:43:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
jau
Atsakyti
0

I
Interesna
2021-04-22 20:51:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal visai nieko būtų tokia vakcina pasiskiepijus?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų