Indijoje – rekordinis COVID-19 atvejų skaičius nuo pandemijos pradžios

Indijoje užfiksuotas didžiausias pasaulyje vienos dienos naujų koronaviruso susirgimų skaičius nuo pat pandemijos pradžios – beveik trečdalis milijono naujų atvejų. Perpildytose ligoninėse masiškai trūksta deguonies. Nesusitvarko jau ne tik sveikatos apsaugos sektorius, bet vos spėja suktis ir krematoriumai. Tuo tarpu Danija džiaugiasi atidarytomis kavinėmis ir naujutėliais koronapasais.

Nors ir automobilio bagažinėje, laimei su deguonies balionu, šiam į Ahmedabado ligoninę atvežtam Covid ligoniui pasisekė. Per paskutinę parą Indijoje užfiksavus naują pasaulinį rekordą – daugiau nei 314 000 naujų susirgimų, šalies sveikatos sektorius braška per visas siūles. Norint patekti į perpildytas ligonines tenka laukti ištisas valandas.

Visgi, šiandien ryto nesulaukė daugiau nei 2000 žmonių. Tai didžiausias per para mirusių asmenų skaičius nuo pandemijos pradžios. Ligoninėse vis labiau trūktsta pacientams žūt būt reikalingo deguonies. Štai Nasiko mieste, sutrikus jo tiekimui mirė 22 Covid pacientai.

„Deguonis nutekėjo juo pildant deguonies cisternas, tad daug koronaviruso pacientų, kuriems buvo taikomas plaučių ventiliavimas mirė”, – sako policijos komisaras Deepakas Pandey.

Kai kurios ligoninės skelbia, kad deguonis tiekiamas sunkios būklės pacientams gali baigtis, bet kurią akimirką. Ypač paveiktose Vakarų ir Šiaurinėse provincijose esančiose gydymo įstaigose palaikyti žmonių gyvybes jo liko vos kelioms valandoms.

„Atsargų tiekimas nepatikimas ir nereguliarus. Sistema labai įtempta, todėl negalime susitelkti visos savo energijos pacientų gelbėjimui“, – pasakoja Naujojo Delio ligoninės vadovas Shivas Kumaras.

Viename labiausiai antrosios bangos Indijoje paveiktame Naujajame Delyje krematoriumai vos spėja dirbti. Darbuotojai sako neatlaikantys darbo apkrovų. Augant bejėgiškumo jausmui, Indijos vyriausybė sulaukia vis daugiau kritikos dėl nesuvaldytos situacijos.

REKLAMA

Kitoms šalims įvedus griežtas priemones čia buvo leista rengti milijonus sutraukusį Induistų festivalį. Ignoruota ir šalyje aptiktos viruso atmainos tarp kurių ir pačioje Indijoje pirmą kartą užfiksuota trigubos mutacijos atmaina mutantė.

Danija dėl griežto karantino išvengusi trečiosios bangos, net keliomis savaitėmis ankščiau nei planuota, atveria restoranų, prekybos centrų muziejų ir sporto klubų duris. Tiesa, norint vėl mėgautis laisvu gyvenimu danai turi parodyti vadinamuosius koronapasus. Tai programėlė telefone, kuri įrodo, kad per paskutines 72 valandas gavote neigiamą testo rezultatą, esate paskiepytas, arba jau sirgote virusu.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų