Pasaulis sulaukė įspūdingos žinios

JAV prezidentas Donaldas Trumpas šeštadienį pasirodžiusį pranešimą, kad Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas sustabdys branduolinius ir balistinių raketų bandymus, pavadino „labai geromis naujienomis“ pasauliui.

„Tai labai geros naujienos Šiaurės Korėjai ir pasauliui – didelė pažanga! Laukiu mūsų viršūnių susitikimo“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė JAV prezidentas. Žinutė buvo parašyta po Šiaurės Korėjos valstybinės žiniasklaidos pranešimo apie branduolinių ir raketų bandymų sustabdymą, ir, taip pat, branduolinių bandymų objekto uždarymą.

Šią savaitę paaiškėjo, kad CŽV vadovas neseniai buvo susitikęs su Šiaurės Korėjos lyderiu. Tai reikšmingai padidino tikimybę, kad D. Trumpo ir Kim Jong Uno susitikimas gegužės pabaigoje arba birželio pradžioje tikrai įvyks.

Pietų Korėja šeštadienį taip pat sveikino Pchenjano sprendimą sustabdyti branduolinius ir balistinių raketų bandymus.

„Šiaurės Korėjos sprendimas yra prasminga pažanga dėl Korėjos pusiasalio denuklearizacijos, kurios nori pasaulis“, – sakoma Pietų Korėjos prezidentūros pareiškime.

„Tai sukurs labai pozityvią aplinką būsimiems (abiejų) Korėjų ir Šiaurės (Korėjos) ir JAV viršūnių susitikimams“, – pažymima pareiškime.

Tuo tarpu Japonijos Pchenjano pažadas nepatenkino ir nors premjeras Shinzo Abe jį atsargiai sveikino, gynybos ministras žurnalistams Vašingtone sakė: „Negalime būti patenkinti.“

Ministras Itsunori Onodera perspėjo, kad Tokijas toliau darys maksimalų spaudimą Pchenjanui, ir pažymėjo, kad Šiaurės Korėja neatsisako trumpojo ir vidutinio nuotolio balistinių raketų.

„Sveikiname tai kaip žingsnį į priekį, ... bet svarbu tai, ar šis žingsnis nuves prie visiško, patikrinamo ir negrįžtamo raketų ir branduolinių (ginklų) plėtojimo atsisakymo, – sakė premjeras Sh. Abe. – Norime tai atidžiai stebėti.“

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų