Donaldas Trumpas: Sirijoje vyko labai aršus mūšis tarp JAV ir Rusijos pajėgų

JAV prezidentas Donaldas Trumpas papasakojo apie aršų susirėmimą tarp amerikiečių ir rusų Sirijoje. Jis pareiškė, kad prieš mėnesį Sirijoje vyko mūšis tarp amerikiečių ir rusų padalinių. Šiuo žodžius taip pat diena anksčiau išsakė Kongresui liudijęs JAV valstybės sekretoriaus padėjėjas Wessas Mitchellas.

Bendros konferencijos su Japonijos premjeru Shinzo Abe Floridoje metu D. Trumpas sureagavo į repliką iš salės apie sankcijas Rusijai. Jo teigimu, „JAV įves naujas sankcijas, kuomet jie jų iš tiesų nusipelnys“.

D. Trumpo pareiškimas

„Niekas nesielgė su Rusija taip griežtai, kaip prezidentas Trumpas. Tai ne žurnalistai taip rašo. Paklauskite Maskvos. Jums pasakys, kad kiečiau už mane nieko nebuvo“, – pareiškė Baltųjų rūmų vadovas.

Jis taip pat nustebino prisimindamas rusų samdinių „žygį“ Sirijoje, kuomet, įtariama, žuvo dešimtys rusų, dėl kažkokių priežasčių bandžiusių užpulti amerikiečių saugomas pozicijas.

„Tarp mūsų buvo labai rūstus susirėmimas Sirijoje – prieš mėnesį susirėmimas tarp amerikiečių karių ir rusų. Tuomet daug žmonių žuvo, ir tai yra labai gaila“, – aiškino D. Trumpas. Daugiau detalių jis neatskleidė, tačiau tai turėtų būti garsiai nuskambėjęs Rusijos samdinių įsiveržimas į provakarietiškų pajėgų kontroliuojamą teritoriją, pasibaigęs triuškinančiais nuostoliais ir nemažu skandalu žiniasklaidoje.

JAV prezidentas taip pat pridūrė, kad JAV galėtų sutarti ir su Kinija, ir su Rusija, ir su Japonija, ir su kitomis šalimis.

Rusija jau spėjo sureaguoti į šį pareiškimą. Rusijos Dūmos atstovai pareiškė, kad „Sirijoje jokių žūtimis pasibaigusių susidūrimų tarp Rusijos ir JAV kariuomenių nebuvo“.

Subombarduoti rusai

Išvakarėse JAV valstybės sekretoriaus padėjėjas Wessas Mitchelas davė parodymus Atstovų Rūmų komitetui, kurio metu pareiškė apie „neseniai nesėkme pasibaigusią rusų samdinių ataką prieš JAV pozicijas Sirijoje“.

Vasario 7-ąją tarptautinės koalicijos pajėgos, kurioms vadovauja JAV, sudavė galingą smūgį iš oro Sirijos valdžios kontroliuojamoms pajėgoms Deir ez Zoro apylinkėse. JAV kariuomenė tuomet paskelbė, kad tai yra atsakomasis žingsnis į Basharo Assado šalininkų organizuotą išpuolį prieš „Sirijos demokratines pajėgas“, kurias palaiko Vašingtonas.

Vėliau paaiškėjo, kad puolime prieš sirų opoziciją dalyvavo Rusijos „Vagner“ samdiniai. Duomenys apie žuvusiuosius iki šiol nėra tiksliai žinomi ir įvairių šaltinių pateikiami skirtingi: CIT tyrėjų grupė skelbė apie aštuonis žuvusius rusus, RBC patvirtino šiuos duomenis. „Bloomberg“ tvirtino, kad išpuolio metu žuvo 200 žmonių, agentūros šaltiniai tikino, kad „didžioji dalis“ buvo rusai. Apie „kelių šimtų rusų“ žūtį balandžio 12-ąją pareiškė ir CŽV vadas Mike’as Pompeo.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2018-04-19 18:38:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaipgi, įtakos sferų kova supervalstybėse neapseina be aršių susidūrimų.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų