Anksčiau antradienį įtariamąjį apklausė tyrimą atliekantis teisėjas. Jis vėliau turi stoti prieš kitą teisėją, kuris spręs, kur užpuolikas turėtų būti laikomas suimtas.
Įtariamojo, kuris žmones puolė peiliu ir plaktuku, pareiškimai ir informacija jo telefone rodytų, kad jis „taikėsi į prancūzus, nes jie priklauso prancūzų tautai“, sakoma prokurorės Laure Beccuau (Lor Bekiujo) pranešime.
Prancūzijos kovos su terorizmu prokurorai kol kas neįsitraukė į tyrimą.
Prokurorai šią bylą traktuoja kaip pasikėsinimą nužudyti, nes įtaria, kad vyras pasirinko taikinius dėl jų „rasės, etninės priklausomybės, tautos ar religijos“, teigė L. Beccau ir pridūrė, kad už tai gali būti baudžiama laisvės atėmimu iki gyvos galvos.
Atlikus psichiatrinę ekspertizę, nenustatyta, kad jo baudžiamoji atsakomybė būtų sumažėjusi, sakė prokurorė.
Ankstų šeštadienio rytą stotyje, iš kurios kursuoja vietiniai traukiniai, taip pat traukiniai, vykstantys į Šveicariją ir Italiją, 32-ejų metų vyras puolė žmones.
Pasak prokuratūros, vieno iš nukentėjusiųjų, 66 metų vyro, būklė vis dar yra kritinė. Įtariamasis smogė jam peiliu į pilvą ir du kartus plaktuku trenkė į galvą.
Taip pat įsikišę buvo sužeisti dar du žmonės, kurių vienas buvo 57 metų, o kitas – įžengęs į trečią dešimtį.
Pareigūnai teigė, kad nukentėjo dar du žmonės – jauna moteris, kurios rankinę užpuolikas padegė, ir apsaugos darbuotojas, kuris taip pat įsikišo.
Įtariamasis nuo 2016 metų legaliai gyveno Italijoje, o vasario 1 dieną teisėtai atvyko į Prancūziją, teigė prokuroras.
Anot Italijos tyrėjų, iki 2021 metų įtariamasis gyveno katalikiškos asociacijos valdomame centre Montalto Doroje, į šiaurės rytus nuo Turino.
Vyras buvo stebimas dėl psichikos sutrikimų, tačiau anksčiau nebuvo linkęs smurtauti, pranešė tyrėjai naujienų agentūrai AFP.
Pareigūnai nurodė, kad užpuoliko vardu buvo atidaryta socialinio tinklo „TikTok“ paskyra. 2023-ųjų gruodžio 2 dieną – likus beveik lygiai trims mėnesiams iki išpuolio – vaizdo įraše paskyros autorius rašė: „RIP (ilsėkis ramybėje) po trijų mėnesių. Tegul Alachas priima mane į savo rojų.“
Kituose vaizdo įrašuose autorius išreiškė priešiškumą Prancūzijai, užsimindamas apie 2022 metais pasibaigusią Prancūzijos karinę operaciją Malyje, nukreiptą prieš džihadistus.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!