Parodė, kaip gyvena Lukašenka: 18 nekilnojamo turto objektų ir prabangių automobilių kolekcija

 Baltarusių žurnalistas Stepanas Putilo ir šioje šalyje uždraustos žiniasklaidos priemonės „Nexta“ darbuotojai kovo 8-ąją išleido tyrimą apie A. Lukašenkos korupcijos mastus. Pasak filmo autorių, iš pradžių jie planavo sukurti „nedidelę baltarusių vadovo turto apžvalgą“.

7

 

„Tačiau medžiagos rengimo eigoje su mumis susisiekė žmonės, turintys artimą ryšį su diktatoriaus korupcijos schemomis“, – rašoma „Nexta“ naujienų kanale „Telegram“. Pasak tyrimo autorių, jie gavo tiek informacijos, kad kelis sykius teko perrašyti visą filmo scenarijų.

„18 nekilnojamo turto objektų ir prabangių automobilių kolekcija“

Filme „Lukašenka. Auksinis dugnas“ yra išvardinti 18 nekilnojamo turto objektų, kuriais, pasak tyrimo autorių, naudojasi Baltarusijos prezidentas. Tarp išvardintųjų yra Nepriklausomybės rūmai Minske, poilsio bazė „Krupenino“ Vitebsko srityje ir namelis „Viskuli“ Bresto srityje. „Nexta“ šaltinio duomenimis, valstybei išlaikyti šias rezidencijas, kurias A. Lukašenka iš esmės privatizavo, kiekvieną mėnesį kainuoja „dešimtis milijonų dolerių“.  

Pasak tyrimo autorių, A. Lukašenka taip pat turi prabangių automobilių kolekciją, kurių bendra vertė siekia 4 mln. eurų. Į šią sumą nėra įtrauktos jų eksploatacijos išlaidos.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. A. Lukašenkos rezidencijų nuotraukos

„Jeigu kas aptiks Lukašenkos dvarą, iškart ten apsigyvenkit“

Dar iki filmo pasirodymo A. Lukašenka per tris dienas dukart pakomentavo pranešimus, kad jam tariamai priklauso „asmeniniai rūmai“. Jis pareiškė, kad turi namelį, kurio plotas yra septyni ant aštuonių metrų, kur jis augo su mama. „Jeigu kas suras Lukašenkos rūmus, iškart ten įsikurkite“, – pyko A. Lukašenka.

Vos per vieną parą „Nexta“ filmas „YouTube“ surinko daugiau nei milijoną peržiūrų.

Baltarusijos teisėsauga jau ieško filmo kūrėjų

„Telegram“ veikiantys baltarusių pasipriešinimo režimui informaciniai kanalai „Nexta“ ir „Nexta Live“ įkurti žurnalisto Stepano Putilos, kuris šiuo metu gyvena Varšuvoje. Protestų Baltarusijoje metu „Nexta“ tapo populiariausiu opozicijos informaciniu šaltiniu šalyje, rašoma DW.

Šių kanalų auditorija siekia 2 mln. žmonių. 2020-ųjų rugpjūtį Baltarusija paskelbė S. Putilos tarptautinę paiešką. Šiais metais buvo paskelbta, kad Baltarusijos prokuratūra kreipėsi į Lenkiją, prašydama išduoti S. Putilo ir Romaną Protasevičių – „Nexta“ vyr. redaktorių.

„Nexta“ šiuo metu Baltarusijoje yra valdžios įvardinti kaip „ekstremistinę medžiagą skleidžianti informavimo priemonė“ ir oficialiai yra draudžiama.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų