Pamatykite teroristų irštvą: moterys rizikavo gyvybe, kad nufilmuotų „Islamo valstybės“ gyvenimą

Dvi moterys rizikavo savo gyvybe, kad užfiksuotų sukrečiantį „Islamo valstybės“ gyvenimą. Sirės po tradiciniais drabužiais slėpė kameras ir leido pasauliui išvysti kasdienybę teroristų sostine vadinamoje Rakoje, rašo uk.businessinsider.com.

Įrašas yra priminimas, kokiomis baisiomis sąlygomis čia gyvena moterys. Jei moterys būtų sugautos filmuojančios, jų būtų laukęs viešas nuplakimas arba net egzekucija.

Vaizdo įraše drąsuolių veidų nematyti, joms suteikti kiti vardai. „Noriu gyventi taip, kaip noriu. Noriu pirkti tai, ką noriu. Noriu išeiti į miestą viena, laisva ir be palydovo“, - savo elgesio motyvus pasakoja Om Mohammad pavadinta moteris.

„Islamo valstybė“ Rakos miestą užėmė 2013 metais. Dabar šis miestas laikomas teroristų tvirtove, kur žmones kiekvieną dieną supa propaganda. Moterims važiuojant taksi automobilių, fone girdėti daina, kurioje šlovinamas Abu Bakr al-Baghdadi, „Islamo valstybės“ rėžimo vadeiva.

„O Abu Bakr al-Baghdadi, tu priverti priešus bijoti“, - skamba dainoje.

Griežti šariato įstatymai draudžia moterims išeiti iš namų vienoms. Jas būtinai turi lydėti kita moteris ar vyras saugotojas. Joms neleidžiama dirbti ar mokytis.

REKLAMA

Įraše taip pat aiškėja, kad miesto gatvėse patruliuoja moterys pareigūnės, kurios prižiūri, jog būtų laikomasi griežto aprangos kodo – moterys turi visiškai uždengti odą.

Sausio mėnesį pasklido informacija, kad 21 metų moteris buvo nužudyta už tai, jog nesilaikė šių griežtų nurodymų. Pasak kitų raportų, „Islamo valstybės“ teroristai naudoja metalinį įrankį, žinomą kaip „Kandiklis“, kuriuo žaloja moteris, nepaklūstančias įstatymams.

Filmuotoje medžiagoje matyti, kaip moterys bando nusipirkti plaukų dažų – priemonės pakuotę puošiantys modelių veidai užtušuoti. Paklaustas, kodėl taip yra, parduotuvės šeimininkas sako, kad nupiešta moteris „dėvi nikabą“.

Žiaurūs teroristai mieste išnaikino bet kokius krikščionybės pėdsakus – didžiausia bažnyčia paversta Islamo valstybės būstine, o kiti religiniai statiniai buvo visiškai sunaikinti.

Viešas plakimas ir netgi egzekucijos čia jau tapo dažnu reiškiniu. Moterys labiausiai bijo būti užmėtytos akmenimis.

„Jie nesako, kokį nusikaltimą padarė moterys. Jei jie ketina moterį užmėtyti akmenimis, tai tiesiog pakviečia žmones susirinkti. Ir leidžia atsinešti akmenų“, - pasakoja viena iš moterų.

Po egzekucijos palaikai pagarbos irgi nesulaukia. Jie paliekami ant kelio, kur jį naikina automobiliai ir kūnas pavirsta „tarsi skuduru“ ir „lieka tik rūbas“.

Kita asmenų grupė, kuriai kyla didžiulis pavojus yra homoseksualai. Jiems egzekucijos vykdomos nustumiant juos nuo stoko. Tokius mirties spektaklius stebi šimtai žmonių.

Šiuos nesuvokiamus žiaurumus mato ir vaikai.


Rašyti komentarą...
l
lt
2016-03-17 07:37:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ten numeta nuo stogo...o pas mus greit jau ir vaikus matyt bus leista jiem isivaikint.Ir nebeliks isvis nieko svento tik masinis istvirkimas
Atsakyti
0

i
ispane
2016-03-17 14:20:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
tai jau meto vaikus,ne nuo stogu,bet i sulinius....maza durniu LT tai dar is Islamiecius priglaudzia,tai naikinam LT ir padarom Islama ir uzsimetom visi draugiskai akmenimis....
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų