Pakurstė piktus protestus JAV: policininkas mirtinai pašovė juodaodį

Atlantoje vienam policijos pareigūnui suėmimo metu mirtinai pašovus juodaodį, atsistatydino šio JAV miesto policijos viršininkė, pranešė miesto merė.

7

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Protestai JAV

Naujas nužudymas dar pakurstė piktus protestus prieš rasizmą ir policijos brutalumą.

Demonstruotojai blokavo federalinį greitkelį ir padegė restoraną „Wendy's“, prie kurio vėlų penktadienio vakarą buvo mirtinai pašautas 27 metų amžiaus Rayshardas Brooksas, pranešė vietos žiniasklaida.

Kiek anksčiau merė Keisha Lance Bottoms paskelbė apie policijos viršininkės Erikos Shields atsistatydinimą.

Pagal oficialią incidento ataskaitą, R. Brooksas vėlų penktadienio vakarą užmigo savo automobilyje restorano „Wendy's“ automobilių stovėjimo aikštelėje ir restorano darbuotojai paskambino policijai pasiskųsti, kad jis trukdo kitiems lankytojams.

Atlikę testą, policijos pareigūnai nustatė, kad jis neblaivus ir pamėgino jį suimti, tačiau jis pasipriešino, pranešė Džordžijos tyrimų biuras.

Iš vaizdo stebėjimo kameros įrašo matyti, jog „su policijos pareigūnais susigrūmęs R. Brooksas atėmė vieno iš pareigūnų elektrošoką ir mėgino sprukti“, rašoma ataskaitoje.

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Neramumai JAV

„Pareigūnai ėmė vytis R. Brooksą ir šių gaudynių metu R. Brooksas apsisuko bei nukreipė elektrošoką į pareigūną. Pareigūnas iššovė iš savo ginklo, sužeidęs R. Brooksą.“

R. Brooksas buvo nuvežtas į ligoninę, bet po operacijos mirė, rašoma ataskaitoje, kurioje taip pat nurodoma, jog vienas iš pareigūnų buvo sužeistas.

Atlantos policijos atstovas spaudai pranešė, jog suimamąjį pašovė policininkas Garrettas Rolfe’as. Televizijos „ABC News“ duomenimis, šeštadienį jis buvo atleistas, o antrasis pareigūnas buvo perkeltas vykdyti administracines pareigas.

Šis incidentas įvyko tuo metu, kai JAV krečia istoriniai masiniai protestai prieš sisteminį rasizmą, kuriuos įžiebė dar vieno juodaodžio – George'o Floydo – mirtis dėl policijos veiksmų gegužės 25 dieną.

G. Floydas žuvo, kai baltaodis Mineapolio policijos pareigūnas beveik devynias minutes spaudė jo kaklą keliu.

REKLAMA

Protestai, kurie iš pradžių išplito šalyje, o po to – ir visame pasaulyje, privertė pradėti diskusiją apie vergijos ir kolonializmo palikimą, baltaodžių smurtą prieš kitų rasių žmones, taip pat apie Amerikos policijos sukarinimą.

E. Shields Atlantos policijos departamente dirbo daugiau kaip du dešimtmečius.

„Norėdama, kad Atlanta taptų šalies pavyzdžiu, kaip turėtų atrodyti prasmingos reformos, E. Shields pasiūlė nedelsdama atsistatydinti iš policijos viršininko posto“, – pareiškė merė per televiziją.

„Iš gilios ... meilės šiam miestui ir šiam departamentui pareiškiau norinti pasitraukti iš policijos viršininko posto. Atėjo laikas miestui judėti pirmyn ir stiprinti pasitikėjimą tarp teisėsaugos institucijų ir bendruomenių, kurioms jos tarnauja“, – pažymima E. Shields paskelbtame pranešime.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų