Pagrindinis įtariamasis dėl Paryžiaus atakos prisipažino ją įvykdęs

Vyras, įtariamas dėl išpuolio prie buvusios satyrinio žurnalo „Charlie Hebdo“ redakcijos, per kurį buvo sunkiai sužaloti du žmonės, prisipažino jį įvykdęs, šeštadienį pranešė tyrimui artimi šaltiniai.

Tas 18-metis, tvirtinantis, kad gimė Pakistane, „prisiima atsakomybę už savo veiksmą, kurį jis aiškina [pranašo Mohammedo (Mohamedo)] karikatūrų pakartotiniu publikavimu“, nurodė vienas iš šaltinių.

Išpuolis, per kurį užpuolikas mėsos kapokle sužalojo du žmones, įvykdytas tęsiantis 2015 metų kruvinos atakos žurnalo redakcijoje vykdytojų  Saido ir Cherifo Kouachi įtariamų bendrininkų teismui.

„Charlie Hebdo“ supykdė daugelį musulmonų visame pasaulyje, kai paskelbė pranašo Mohammedo karikatūras.

Per 2015 metų sausio 7 dieną ginkluotų islamistų įvykdytą ataką žuvo 12 žmonių, įskaitant kelis iš Prancūzijos garsiausių karikatūristų.

Kitą dieną po išpuolio buvo nužudyta viena policijos pareigūnė, o dar po dienos per įkaitų paėmimą žydų parduotuvėje Amedy Coulibaly (Amedi Kulibali) nušovė keturis žmones.

Įtariama, kad išpuolių vykdytojams, kurie per žudynes buvo nukauti, padėjo 14 kaltinamųjų.

Bylos nagrinėjimas vėl atvėrė vieną skaudžiausių šiuolaikinės Prancūzijos istorijos puslapių, duodant parodymus gyviems likusiems žmonėms ir žuvusiųjų artimiesiems.

Tabu nepaisantis „Charlie Hebdo“ teismo proceso pradžioje vėl paskelbė kontroversiškas pranašo Mohammedo karikatūras, supykdžiusias musulmonus visame pasaulyje.

Paryžiaus policija sakė, kad penktadienio ataka surengta priešais kas savaitę leidžiamo žurnalo buvusią redakciją Paryžiaus centre. Leidinio dabartinis adresas neskelbiamas saugumo sumetimais.

Tyrimui artimas šaltinis naujienų agentūrai AFP sakė, kad netoli įvykio vietos buvo rasta didelė mėsos kapoklė, kurią naudojo užpuolikas.

Anksčiau šeštadienį teisminis šaltinis pranešė, kad apklausai buvo sulaikytas įtariamo užpuoliko buvęs buto draugas. Jie gyveno socialiniame būste šiauriniame Uazos departamente.

REKLAMA

Dar penki žmonės sulaikyti Paryžiaus Panteno priemiestyje, vykdant kratą vienu adresu, susijusiu su pagrindiniu įtariamuoju, vėlų penktadienį informavo teisminis šaltinis.

Informacinė agentūra „Premieres Lignes“ sakė, kad nukentėjusieji yra jos darbuotojai – vyras ir moteris. Jie buvo užpulti, kai buvo išėję parūkyti.


Rašyti komentarą...
M
Mikutis
2020-09-26 14:18:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Merkel kviesti svečiai, dar parodys save.
Atsakyti
0

E
ES
2020-09-26 15:36:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ka tik dabar pajalnika i rudaja ikiso kad tiek laiko reikejo kad prisipazintu
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų