REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Išpuolis Prancūzijoje: peiliu subadyti 4 žmonės

prokurorai tirs, kaip teroristinį išpuolį

Prancūzijos sostinėje penktadienį per išpuolį šalia pastato, kuriame anksčiau buvo įsikūrusi satyrinio žurnalo „Charlie Hebdo“ redakcija, peiliu buvo sužaloti keturi žmonės, pranešė policija.    

Prancūzijos sostinėje penktadienį per išpuolį šalia pastato, kuriame anksčiau buvo įsikūrusi satyrinio žurnalo „Charlie Hebdo“ redakcija, peiliu buvo sužaloti keturi žmonės, pranešė policija.    

REKLAMA

Du sužeistieji yra kritinės būklės. 

Pareigūnai sulaikė vieną įtariamą užpuoliką. Policija nurodė, kad jis buvo sugautas Bastilijos aikštėje, ir pridūrė, jog jis buvo vienintelis įtariamasis dėl atakos.

Išpuolis surengtas tebesitęsiant 2015 metų kruvinos atakos „Charlie Hebdo“ redakcijoje vykdytojų įtariamų bendrininkų teismui.

„Paryžiuje įvyko rimtas įvykis“, – sakė premjeras Jeanas Castexas, kreipęsis į žurnalistus ir nutraukęs vizitą šiaurės Paryžiuje, kad nuvyktų į Vidaus reikalų ministerijos krizių centrą.

„Keturi žmonės buvo sužeisti, ir atrodo, kad dviejų būklė yra rimta“, – pridūrė jis.

Premjeras sakė, kad ataka surengta priešais kas savaitę leidžiamo žurnalo buvusią redakciją Paryžiaus centre. Leidinio dabartinis adresas neskelbiamas saugumo sumetimais.

REKLAMA
REKLAMA

2015 metų sausio 7 dieną broliams Saidui ir Cherifui Kouachi pradėjus šaudyti savaitraščio redakcijoje, žuvo 12 žmonių, tarp jų kai kurie garsiausi Prancūzijos karikatūristai. Aukos yra devyni leidinio redakcijos darbuotojai, apsaugos darbuotojas, pastato lankytojas ir lauke buvęs policijos pareigūnas. 

REKLAMA

Tabu nepaisantis „Charlie Hebdo“ stilius, įskaitant publikuotas pranašo Muhammado karikatūras, suskaldė visuomenę. 

Nuo to laiko, kai prasidėjo teismo procesas, paskatinęs „Charlie Hebdo“ pakartotinai publikuoti prieštaringai vertinamas pranašo Muhammado karikatūras, „gavome visokiausių siaubingų žinučių, taip pat ir „al Qaeda“ grasinimų, raginimų užbaigti brolių Kouachi pradėtą darbą“, anksčiau šią savaitę sakė žurnalo žmogiškųjų išteklių vadovė Marika Bret.

REKLAMA
REKLAMA

„Al Qaeda“ anksčiau šį mėnesį pagrasino „Charlie Hebdo“ pakartoti jo darbuotojų žudynes.

Prokurorai tirs, kaip teroristinį išpuolį

Su terorizmu kovojanti Prancūzijos prokuratūra penktadienį pranešė pradėjusi tyrimą dėl išpuolio peiliu, per kurį netoli buvusios satyrinio savaitraščio „Charlie Hebdo“ redakcijos Paryžiuje buvo sunkiai sužeisti du žmonės.

Sulaikytas įtariamas užpuolikas bus apklaustas dėl „su terorizmu susijusio pasikėsinimo nužudyti“ ir „sąmokslo su teroristais“, nurodė prokurorai.

Be to, sostinės policija sulaikė dar vieną asmenį dėl šio incidento, informavo teisminis šaltinis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų