OPCW Sirijoje liko patikrinti tik vieną cheminių ginklų saugyklą

Inspektoriai patikrino visas, išskyrus vieną, iš Sirijos deklaruotų 23 cheminių ginklų saugyklų, ketvirtadienį pranešė tarptautinė priežiūros organizacija, kai buvo nufilmuotas kompleksas, į kurį buvo sunku patekti dėl šalyje vykstančio karo.

Cheminio ginklo uždraudimo organizacija (OPCW) nurodė, kad Sirijos pareigūnai aplankė vieną iš dviejų objektų, į kurią inspektoriai negalėjo patekti dėl saugumo priežasčių, ir nufilmavo jį „užplombuotomis kameromis“.

OPCW ir Jungtinių Tautų (JT) inspektoriai turi iki ateinančių metų vidurio sunaikinti visas Sirijos cheminio ginklo atsargas ir jų gamybos pajėgumus pagal JAV ir Rusijos pasiūlytą sutartį, leidusią prezidento Basharo al Assado (Bašaro Asado) režimui išvengti karinių smūgių.

„Patikrinimas buvo atliktas pasitelkus užplombuotas (vaizdo) kameras, kuriomis naudojosi Sirijos darbuotojai pagal inspektorių komandos nurodymus“, – sakoma Hagoje įsikūrusios OPCW pranešime.

„Tiksli geografinė vieta ir filmuotos medžiagos bei nuotraukų laikas nebuvo visiškai patvirtintas“, – informavo organizacija, pridūrusi, kad tas objektas buvo prie šiaurės vakarinio Alepo miesto, kur sukilėliai įnirtingai kaunasi su B.al Assado režimu.

REKLAMA

„Kaip ir nurodoma Sirijos deklaracijoje, buvo patvirtinta, jog tas objektas išardytas ir seniai apleistas, o pastate matoma didelė mūšių padaryta žala“, – rašo OPCW.

Sirija bendradarbiauja vykdant cheminio arsenalo sunaikinimo operaciją. Damaskas deklaravo turėjęs apie 1 290 tonų cheminių ginklų arba jų pirminių komponentų, taip pat 1 230 nepripildytų cheminių šaudmenų – artilerijos sviedinių, raketų arba minosvaidžių sviedinių.

Sirija jau sunaikino 99 kovines galvutes ir ruošiasi sunaikinti dar 55. Kaip pranešama, Sirijos pareigūnai turi iki lapkričio 15-osios pateikti Hagai galutinį cheminio arsenalo sunaikinimo planą.

Sirijos deklaruotų cheminio ginklo gamybos objektų naikinimas jau užbaigtas, o visos rastos cheminės medžiagos yra laikomos užantspauduotos, OPCW pranešė praeitą savaitę, prieš lapkričio 1-osios galutinį terminą, kurį nustatė šį organizacija ir kuris buvo patvirtintas JT Saugumo Tarybos rezoliucijoje.

OPCW buvo paskelbta šių metų Nobelio taikos premijos laureate.

Jos vykdomoji taryba, remdamasi Sirijos deklaracija, iki lapkričio 15 dienos parengs cheminio arsenalo „sunaikinimo gaires“.

Damaskas pateikė deklaraciją apie savo turimus cheminius ginklus ir objektus, įvykdydamas savo įsipareigojimus kaip naujausia šalis, prisijungusi prie Cheminio ginklo konvencijos.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų