Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iki gruodžio 28 d. Heena Vashisht iš Indijos buvo laiminga būsima nuotaka. 28 metų mergina džiaugėsi, kad jos šeima iš anksto suplanavo jos vestuves, kurios turi įvykti vasario 10 d. Tačiau jos planus sugriovė omikron banga Indijoje. Vestuvės Naujajame Delyje gali vykti kaip planuota, tačiau tik tuo atveju, jei ji sumažins svečių sąrašą nuo 650 iki 20.

Iki gruodžio 28 d. Heena Vashisht iš Indijos buvo laiminga būsima nuotaka. 28 metų mergina džiaugėsi, kad jos šeima iš anksto suplanavo jos vestuves, kurios turi įvykti vasario 10 d. Tačiau jos planus sugriovė omikron banga Indijoje. Vestuvės Naujajame Delyje gali vykti kaip planuota, tačiau tik tuo atveju, jei ji sumažins svečių sąrašą nuo 650 iki 20.

REKLAMA

„Mano artimiausioje šeimoje yra 80 žmonių. Kaip sumažinti svečių skaičių iki 20? Įtampa mano šeimoje šiuo metu nepakeliama. Niekas nežino, ką daryti, o mano mamos kraujospūdis pakilo dėl visos įtampos“, – sako H. Vashisht, rašo theguardian.com.

Trečiajai, vadinamajai omikrono bangai įsibėgėjus, Naujojo Delio vyriausybė apribojo vestuvių svečių skaičių iki 20, o tai sudavė didžiulį smūgį tradiciniam Indijos vestuvių sezonui, kuris trunka nuo lapkričio iki kovo.

REKLAMA

Tūkstančiai šeimų išgyvena tą patį ką ir H. Vashisht. Už didžiąją dalį dalykų, reikalingų vestuvėms, jau sumokėta.

H. Vashisht tėvas jau sumokėjo už vietą Tivoli fermoje, esančioje miesto pakraštyje. „Norėjau būti pasiruošęs kiekvienai smulkmenai, todėl viskas buvo nuspręsta ir sumokėti avansai. Kai aš klausiu apie datos atidėjimą, visi pardavėjai sako, kad gali nepavykti to padaryti už tą pačią kainą“, – sako Vashishtas.

Priešpandeminiais laikais kai kuriais gruodžio savaitgaliais sostinėje per vieną dieną galėjo įvykti daugiau nei 20 000 vestuvių, dėl kurių keliuose susidarydavo kamščiai. Būtent šiuo lapkričio–kovo laikotarpiu, pramonė uždirba didžiąją dalį pinigų, nes oras yra švelnesnis.

Prieš paskutinę viruso bangą, kai atvejų buvo beveik absurdiškai mažai, pandeminis nuovargis paskatino „keršto vestuves“, kurios buvo dar ryškesnės ir prabangesnės nei įprasta. Lapkritis buvo kupinas kelioninių vestuvių – po dvejų metų namuose žmonės norėjo išvykti į kitus miestus.

REKLAMA
REKLAMA

„Negalima švęsti su 20 žmonių“

Pramonės tiekėjai taip pat patiria žalingus nuostolius. Jų pajamos anksčiau buvo apie 50 mlrd. JAV dolerių, o Naujasis Delis yra viena didžiausių vestuvių rinkų. Vien vieną „palankią“ dieną – lapkričio 14 d. – pramonei stengiantis atsigauti, mieste įvyko apie 5000 vestuvių. Lėktuvuose į medaus mėnesio vietas, tokias kaip Goa, knibždėte knibždėjo nuotakų, ant abiejų rankų dėvinčių tradicines raudonas vestuvines apyrankes.

Renginių organizavimo įmonės „Rashi Entertainment“ generalinis direktorius Rajeev Jain mano, kad ši pramonė yra „minkštas taikinys“ koronaviruso apribojimams. Jis sako, kad daugumos vestuvinių vietų darbuotojai yra pasiskiepiję. Pramonė, anot jo, ėmėsi visų atsargumo priemonių, nes priešingu atveju ji „mirtų“, o vyriausybei tereikia reikalauti, kad visi svečiai būtų pasiskiepiję.

Abhishek Mishra, vienas iš „Seasons Catering“ įkūrėjų, sutinka, teigdamas, kad oro uostuose ir geležinkelio stotyse minios yra daug didesnės nei vestuvėse. „Buvau Indoro oro uoste ir vos radau vietą, kur atsistoti. Leidžiama vykti mitingams, kuriuose dalyvauja dešimtys tūkstančių žmonių. Turgavietėse pilna žmonių, bet ne, vestuves reikia atšaukti“, – sako A. Mishra.

REKLAMA
REKLAMA

A. Mishra telefonas pastaruoju metu nenustoja skambėti. Sutrikusios šeimos prašo grąžinti pinigus. Kai kurie laukė daugiau nei 18 mėnesių, kad galėtų surengti vestuves be pandemijos apribojimų. Jis ketina grąžinti lėšas dėl jų kančių ir „dėl mūsų reputacijos“. Jis taip pat turi mokėti atlyginimus šimtams nuolatinių ir laikinų darbuotojų.

„Tai visiška tragedija. Vestuvėse dalyvauja šimtai darbuotojų. Jie negali padengti nuostolių“, – sakė jis.

Kita pora turėjo skristi į Naująjį Delį iš Londono sausio 23 d. Daugiau nei 500 svečių ketino švęsti prie penkių žvaigždučių viešbučio baseino. Išskyrus gėles, už daugumą dalykų buvo sumokėti dideli avansai – maitinimo teikėjams, didžėjui, visam viešbučio sparnui, dekoracijoms, aprangoms.

„Visi buvo nusipirkę lėktuvo bilietus, užsirezervavę viešbučio kambarius, išnuomoti automobiliai, fotografas, grupė – viskas. Atidėjome neribotam laikui, nes su 20 žmonių vestuvių švęsti negalima“, – sakė būsima nuotaka.

REKLAMA
REKLAMA

Indijoje pandeminė situacija buvo tikrai gera nuo birželio mėn. Dar lapkritį sostinėje, kurioje gyvena 20 milijonų žmonių, per dieną buvo užregistruojami vos 35–45 nauji užsikrėtimai. Tačiau omikron atmaina paskatino staigų protrūkį, todėl vyriausybė vėl įvedė apribojimus. Indijoje kasdien registruojama apie 258 000 atvejų, o sekmadienį Naujajame Delyje užfiksuoti 18 286 atvejai.

Sahiba Puri iš „XO Catering by Design“ supranta apribojimų poreikį, tačiau neįsivaizduoja, ką daryti su virėjais, kurie savaitgalį atskrido iš įvairių Indijos vietų surengti priešvestuvinės šventės.

„Nuotakos šeima norėjo pavaišinti svečius visų rūšių regiono virtuvėmis, todėl šie virėjai atvyko iš toli ir nusipirko daug ingredientų. Kur jie eis? Jie moka nuomą už nakvynę ir kitas išlaidas“, – sako S. Puri.

Pramonei žvelgiant į dar vieną nelaimę, A. Mishra ir kiti planuoja prašyti vyriausybės sušvelninti 20 svečių taisyklę. Visų Indijos prekybininkų konfederacija taip pat raštu kreipėsi į vyriausybę, prašydama sušvelninti ribojimus.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau, atsižvelgiant į dabartinį viruso protrūkį, bet koks ribojimų sušvelninimas yra mažai tikėtinas. Vestuvinių atvirukų spausdintojas Arnavas Gupta sako: „Visus persekioja žiauri antroji banga, kad joks politikas nerizikuos“.

H. Vashisht nusprendė, kad negali nepakviesti 630 svečių. Ji neturi kito pasirinkimo, kaip atidėti, bet vėlesnės datos planuoti taip pat neįmanoma. „Kas žino, kada ši banga baigsis? Ji dar tik prasidėjo. Ar preliminariai žiūriu į datą kovo mėnesį? Balandį? Gegužę? Kas žino? Ši nesąmonė mane žudo“, – sielvartavo būsima nuotaka.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų