naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos prezidento administracijos vadovo patarėjas Oleksijus Arestovyčius sakė, kad Ukrainos pajėgos nebeturi kur sutalpinti į nelaisvę paimtų Rusijos karių, rašįo UNIAN.

Ukrainos prezidento administracijos vadovo patarėjas Oleksijus Arestovyčius sakė, kad Ukrainos pajėgos nebeturi kur sutalpinti į nelaisvę paimtų Rusijos karių, rašįo UNIAN.

REKLAMA

Pasak O. Arestovyčius, rusų kariuomenė patiria katastrofinius nuostolius, o jų pajėgos būna nušluojamos tarsi užklupus cunamiui. 

„Buvo paimta daug [rusų] ginklų ir įrangos, belaisvių, Iziumo [karių] grupė buvo beveik izoliuota – liko vienas praėjimas iš rytų. Atsižvelgiant į tai, kad tiltas per Oskalą yra sugriautas, [rusų kariai] bus operatyviai apsupti“, – apie situaciją Charkivo regione kalbėjo O. Arestovyčius. 

Earlier, military expert Oleg Zhdanov explained that the Ukrainian Defense Forces are conducting successful counteroffensives in the Kharkiv direction . Thanks to the confident and well-coordinated actions of the Armed Forces of Ukraine, with the support of the local population, our troops advanced almost 50 km in three days. Recall that in the latest report from the General Staff there was information about the successes of Ukrainian defenders in the Kharkiv region. They pushed the enemy back 50 kilometers, and yesterday our soldiers reported that Balakleya had been taken under control.

REKLAMA

Ukrainos pajėgos jau atkovojo 30 gyvenviečių Charkivo srityje – V. Zelenskis

Rusija penktadienį pranešė siunčianti karių pastiprinimą į Ukrainos rytinę Charkivo sritį, kur ukrainiečių pajėgos, vykdydamos plataus masto kontrpuolimą, jau atkovojo iš rusų dešimtis gyvenviečių.

REKLAMA

Prezidentas Volodymyras Zelenskis savo vakariniame kreipimesi sakė, kad Ukrainos kariai iš Rusijos pajėgų jau atkovojo 30 vietovių.

„Pamažu perimame naujų gyvenviečių kontrolę. Visur grąžiname Ukrainos vėliavą ir apsaugą mūsų piliečiams“, – sakė jis, ragindamas ukrainiečius pranešti apie bet kokius okupacinių pajėgų padarytus nusikaltimus.

Vykdydami tyrimą dėl galimo karo nusikaltimo, Ukrainos pareigūnai viename Charkivo srities kaime, neseniai atkovotame iš Rusijos pajėgų, ekshumavo du kūnus.

REKLAMA

Hrakovės kaime pirmosiomis Rusijos invazijos savaitėmis vyko įnirtingos kovos.

Penktadienį Rusijos valstybinė žiniasklaida paskelbė filmuotą medžiagą, kurioje matyti, kaip Charkivo srityje asfaltuotais keliais ir lauko keliukais rieda karinės transporto priemonės su negrabiai užrašyta raide „Z“, tapusia Rusijos pajėgų invazijos į Ukrainą simboliu.

Maskvos primestos administracijos pareigūnas Vitalijus Hančevas televizijos reportaže sakė, kad šalia Balaklijos miesto, kurį ketvirtadienį paskelbė atkovojusios ukrainiečių pajėgos, vyksta „įnirtingi mūšiai“.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes nekontroliuojame Balaklijos. Bandoma išstumti Ukrainos pajėgas, tačiau vyksta įnirtingi mūšiai, o mūsų kariai įstrigę prieigose“, – sakė jis.

„Dabar ten atgabenti Rusijos rezervai, mūsų kariai duoda atkirtį“, – pridūrė V. Hančevas.

Šį maždaug 27 tūkst. gyventojų turintį miestą Rusijos pajėgos, invaziją į Ukrainą pradėjusios vasario 24 dieną, užėmė kovo pradžioje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų