Nyderlanduose įvedus komendanto valandą, kilo gyventojų ir policijos susirėmimų

Nyderlandų parlamentui pritarus ministro pirmininko Marko Rutte planui dėl koronaviruso pandemijos įvesti komendanto valandos režimą, šalyje įvyko gyventojų susirėmimų su policija, sekmadienį pranešė valdžios institucijos.

Pareigūnai panaudojo vandens patrankas ir pasitelkė šunis vienoje aikštėje Amsterdamo centre, kur šimtai protestuotojų susirinko protestuodami dėl šeštadienį įvestos komendanto valandos, pranešė visuomeninis transliuotojas NOS.

Šalies pietuose esančiame Eindhovene policija paleido ašarines dujas, kad išsklaidytų kelių šimtų žmonių minią, pranešė regioninė televizija „Omroep Brabant“.  Policija pranešė, kad čia buvo sulaikyta mažiausiai 30 žmonių.

Eindhoveno centrinėje traukinių stotyje buvo sudeginta daugybė transporto priemonių, o įmonės buvo apiplėštos, pranešė žiniasklaida.

Šeštadienio vakarą Urko kaime šalies šiaurėje taip pat buvo padegtas COVID-19 tyrimų centras, pranešė vietos institucijos.

„Tyrimų centro Urke padegimas viršija visas ribas“, – sekmadienį pareiškė sveikatos apsaugos ministras Hugo de Jonge.

Komendanto valanda, numatyta nuo 21 iki 4.30 val. vietos laiku, yra pirmoji šalyje nuo Antrojo pasaulinio karo, tačiau ministras pirmininkas teigė, kad to reikia norint sumažinti viruso atvejų skaičių. 

Reikalavimo pažeidėjams gresia 95 eurų bauda.

Naujos koronaviruso atmainos kelia didelį susirūpinimą Europoje, ypač lengvai užkrečiama Didžiojoje Britanijoje aptikta atmaina.

Nyderlanduose jau buvo taikomos griežčiausios priemonės nuo pandemijos pradžios. Čia barai ir restoranai buvo uždaryti spalio mėnesį, o mokyklos ir nebūtinų prekių parduotuvės nedirba nuo gruodžio mėnesio.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2021-01-25 01:30:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Idomu kur daugiau buvo arestuota protestuotoju Rusijoje ar Nyderlanduose.
Kur ES teisiu gyneju sauksmai kai buvo musami protestuotojai Amsterdame.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų