Nyderlanduose aptiko nusikaltėlių įrengtą slaptą kalėjimą su „kankinimų kamera“

Nyderlandų policija aptiko septyniuose jūriniuose konteineriuose įrengtą „nusikalstamo pasaulio kalėjimą“ su „kankinimų kamera“, surengusi reidą po svarbaus įsilaužimo į Europos mastu veikusios grupuotės telefonus, antradienį pranešė pareigūnai.

Kankinimų patalpoje buvo įrengtas stomatologo krėslas ir šiurpių įrankių, įskaitant genėjimo žirklės, pjūklą, skalpelius ir reples, nurodė olandų policija.

Šeši įtariamieji buvo suimti, ginkluotiems teisėsaugos pareigūnams surengus reidą sandėlyje, kuriame buvo laikomi šie konteineriai. Reidas buvo surengtas gavus informacijos iš Prancūzijos ir Nyderlandų organizuotos operacijos, per kurią pavyko prasiskverbti į šifruoto telefono ryšio tinklą „EncroChat“.

„Šeši [konteineriai] naudoti kaip kalėjimo kameros, kuriose žmonės galėjo būti laikomi surišti. Dar vieno konteinerio vienintelė paskirtis – būti kankinimų kamera“, – sakė Olandijos policijos centrinio tyrimų padalinio vadovas Andy Kraagas.

Policijos nufilmuotame vaizdo įraše matyti kompleksą, esantį pietiniame Bergeno prie Zomo mieste, į pietus nuo Roterdamo, krečiantys ginkluoti pareigūnai.

Konteineriuose buvo įrengta garso izoliacija, o jų vidus buvo padengtas folija. Policijos nuomone, tokiu būdu nusikaltėliai mėgino užtikrinti, kad viduje esančių žmonių nebūtų galima aptikti šilumai jautriomis kameromis. Visuose konteineriuose ant grindų ir lubų buvo pritvirtinti pančiai.

Žmonių, kuriuos ketinta laikyti šiose kamerose, pagrobimai buvo „labai kruopščiai planuojami“, pažymėjo pareigūnai. Nusikaltėliai buvo pasidaliję į kelias grupes, turėjo ginklų ir netikrų policijos uniformų, mikroautobusų, sustoti nurodančių ženklų ir neperšaunamų liemenių.

Viename konteineryje, pasiklausytuose nusikaltėlių pokalbiuose vadintame „apdorojimo kambariu“, buvo įrengtas „dantų gydyklos krėslas su pančiais ant atramų rankoms ir kojoms“, pažymėjo policija.

Pareigūnai šiame konteineryje rado žirklių šakoms karpyti, pjūklą, skalpelių, replių, antrankių, pirštų gnybtų ir lipnios juostos. Policija nurodė, kad šios priemonės buvo skirtos „kankinti aukas arba, bet kokiu atveju, daryti joms spaudimą“.

Nyderlandų policijos vadovė Jannine van den Berg sakė, kad slaptas kalėjimas buvo rastas prancūzų ir olandų policijos pareigūnams įsilaužus į „EncroChat“. Apie šią operaciją buvo paskelbta praeitą savaitę; ji suteikė pagrindą keliose Europos šalyse areštuoti apie 800 žmonių.

„Anksčiau skelbėme, kad pranešime daugiau. Šis nusikalstamo pasaulio kalėjimas yra vienas iš tokių pavyzdžių“, – pabrėžė pareigūnė.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų