Nyderlandai atsisako lyties nurodymo svarbiausiame dokumente

Nyderlanduose pritarta siūlymui atsisakyti asmens lyties nurodymo asmens identifikavimo kortelėse. Įstatymą galutinai įgyvendinti žadama iki 2025-ųjų, pasuose, dėl bendrų įsipareigojimų ES, galios iki šiol taikyta tvarka. 

Olandų švietimo, kultūros ir mokslo ministrė Ingrid van Engelshoven paskelbė, kad vyriausybė patvirtino įstatymų pataisą, kurioje buvo siūloma keisti šalies piliečių ID kortelėse nurodomą informaciją.

Skiltis „lytis“ galutinai išnyks iš Nyderlandų gyventojų ID kortelių jau 2025-aisiais. Nuo šiol jose nebus nurodoma, kas yra kortelės savininkas – „vyras“ ar „moteris“. Tokiu būdu šalies valdžia tikisi atsisakyti privalomo asmens lyties registravimo tvarkos. 

Pataisose yra minimi tik „vidiniai“ pasai, o į užsienį vykstantiems galios tos pačios taisyklės dėl bendros ES valstybių ir kitų šalių tvarkos. 

Kol kas nėra informacijos ar naujasis įstatymas palies tik naujai išduodamus dokumentus, ar keisti pasus teks ir juos jau turintiems piliečiams.

„Žmonės turėtų kurti savo pačių identitetą ir gyventi visiškoje laisvėje ir saugiai“, – cituojama politikė „nu.nl“.

Nyderlandai nėra pirmoji šalis, kuri nusprendė atsisakyti „lyties“ grafos dokumentuose. Pavyzdžiui, Vokietijoje taip pat galioja tokia tvarka. 

Argentina, Australija, Kanada, Indija ir Nepalas jau pristatė galimybę dokumentuose įrašyti „X“ lytį, vietoje įprastų „M“ („male“, vyras) ar „F“ (female, moteris). Nyderlanduose taip pat mažiausiai trys asmenys per teismus yra išsikovoję teisę į „X“ raidę savo pasuose. 


Rašyti komentarą...
V
Višgaidis
2020-07-10 16:33:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Litis
Atsakyti
0

E
Edita
2020-07-10 20:35:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visiskas apsurdas,mano nuomone tikrai padidės nusikalstamumas
Atsakyti
0

L
LIETUVIS
2020-07-10 21:56:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų