Nustatyta, kad persirgus koronavirusu, žmogus įgauna imunitetą penkiems mėnesiams

Anglijos visuomenės sveikatos tyrimas (PHE) nustatė, kad žmonės, persirgę koronavirusu, penkis mėnesius turi geresnę apsaugą nuo pakartotinos infekcijos, nei tie, kurie pasiskiepija Oksfordo vakcina. Taip pat persirgę žmonės įgauna tokį patį imuniteta, kurį suteikia „Pfizer“ vakcina.

Visuomenės sveikatos agentūros „SIREN“ tyrimas, kuriame dalyvavo apie 20 000 sveikatos priežiūros darbuotojų iš daugiau nei 100 vietų visoje Didžiojoje Britanijoje, nustatė, kiek tyrimo grupės narių užsikrėtė virusu daugiau nei vieną kartą.

Atlikus antikūnų tyrimus, klinikinius įvertinimus, pagrįstus simptomais, ir paėmus PGR tepinėlius, nustatyta, kad 2020-ųjų pradžioje net 6614 darbuotojų buvo užsikrėtę virusu. Tačiau tik 44 žmonės iš šios grupės vėliau pakartotinai užsikrėtė koronavirusu.

Mokslininku teigimu, tai reiškia, kad ankstesnė infekcija suteikia 83 proc. apsaugą nuo reinfekcijos, taip pat sumažina simptomų ir sunkių ligų atsiradimo tikimybę.

Tyrėjai nuo birželio iki lapkričio reguliariai atlikinėjo dalyviams mėnesinius antikūnų tyrimus, taip pat ėmė savaitinius PGR tepinėlius, kad būtų galima stebėti bet kokių infekcijų patekimą į organizmą.

Ši metodika leido mokslininkams pasirinkti užkrėstus žmones, turinčius simptomų, taip pat tuos, kurie simptomų neturėjo.

Profesorė Susan Hopkins iš Visuomenės sveikatos agentūros, pagrindinė tyrimo autorė, sako, kad šis metodas yra griežtesnis už tą, kurį naudoja tiriant vakcinas, nes jis remiasi tik simptominiais atvejais.


Rašyti komentarą...
T
Tėvas
2021-01-25 12:34:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tik penkiems mėn,juokinga,o paskui.?Reiškia šitą liga kaip gripas,kartosis pastoviai kasmet,o gal ir dar muotuos vis kita forma.Sukurti skiepai niekiniai ,reikės kurti vis naujus ir naujus.Tad ,kad nuimkite visus draudimus ir leiskit žmonėms normaliai dirbti,žinoma laikantis saugumo.
Atsakyti
-3

E
Elita
2021-01-25 10:34:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Paprasta matematika ,jei persirgai maziausia ,penkis men nesirgsi o jei sirgsi lengvesnia forma ir imunitetas jau veiks pries liga zinoma jei jis pas zmogu yra,juk imunine sistema dabar net pas kudikius silpna juk mes uztersem visa zeme o kazko norim,zodziu cia panasiai kaip su gripu tik plauciai labiau pazeidziami
Atsakyti
-2

o
ok
2021-01-24 18:14:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
O jei persirgau per pirma karantina vasari Italijoje ir nebesirgau, bet savaite kokia gruodzio pabaigoj pasirgau tai jau antra karta persirgau. Kiek cia tas imunitetas atlaike ir naujas jau kiek bus 10 menesiu? Nes iki kito Gruodzio tai 12 menesiu.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (16)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų