• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po to, kai danguje virš Šiaurės Amerikos buvo numušti keli neatpažinti objektai, Jungtinė Karalystė paskelbė apie saugumo peržiūrą.

Po to, kai danguje virš Šiaurės Amerikos buvo numušti keli neatpažinti objektai, Jungtinė Karalystė paskelbė apie saugumo peržiūrą.

REKLAMA

Gynybos sekretorius Benas Wallace'as sakė, kad „Jungtinė Karalystė ir jos sąjungininkės peržiūrės, ką šie įsibrovimai į oro erdvę reiškia mūsų saugumui“.

Jis teigė, kad „šis įvykis yra dar vienas požymis, rodantis, kad pasaulinė grėsmės situacija keičiasi į blogąją pusę“.

Transporto ministras Richardas Holdenas pirmadienį pareiškė, kad JK tvirtai elgsis su Kinija, kurią jis pavadino „priešiška valstybe“.

Jis teigė, kad „gali būti“, jog Kinija virš JK skraidino šnipinėjimo balionus.

Vėlų sekmadienį B. Wallace'as tai paskelbė po to, kai tą pačią dieną Jungtinių Valstijų naikintuvai numušė objektą virš Hurono ežero – tai jau ketvirtas toks objekto numušimas virš JAV ar Kanados šį mėnesį.

Vasario 4 dieną JAV kariuomenė prie Pietų Karolinos pakrantės numušė, anot pareigūnų, Kinijos šnipinėjimo balioną, kurį kelias dienas sekė Šiaurės Amerikoje.

REKLAMA
REKLAMA

Penktadienį naikintuvai F-22 numušė „automobilio dydžio“ objektą JAV oro erdvėje prie Aliaskos krantų, o šeštadienį Kanados ministras pirmininkas Justinas Trudeau pareiškė, kad įsakė JAV karo lėktuvui numušti nenustatytą objektą, kuris vėliau buvo apibūdintas kaip balionas, aukštai virš Jukono teritorijos Kanados šiaurės vakaruose.

REKLAMA

Sekmadienį numuštas objektas buvo apibūdintas kaip aštuoniakampio formos, su kabančiomis virvėmis, bet neturėjo jokio pastebimo naudingojo krovinio.

Trys objektai buvo daug mažesni, kitokios išvaizdos ir skrido mažesniame aukštyje nei įtariamas šnipinėjimo balionas – vienas iš, JAV pareigūnų teigimu, Kinijos oro stebėjimo balionų flotilės, kuri per kelerius metus nusitaikė į daugiau nei 40 šalių.

Kinija sako, kad bepilotis balionas buvo civilinis meteorologinis dirižablis, kuris nukrypo nuo kurso.

Aukšto rango JAV kariuomenės pareigūnas sekmadienį pareiškė, kad dalis pakartotinių numušimų priežasčių yra „padidinta parengtis“ ir atidesnis dangaus stebėjimas po to, kai buvo aptiktas šnipinėjimo balionas. Pentagono pareigūnai teigia, kad trys nuo to laiko numušti objektai nekėlė jokios grėsmės saugumui, tačiau kol kas apie juos žinoma nedaug ir pareigūnai neatmeta jokių variantų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų