Netikėtas JT vadovo vizitas į Šiaurės Korėją

  Jungtinių Tautų vadovas Ban Ki-moonas šią savaitę apsilankys Šiaurės Korėjoje ir tikriausiai susitiks tos branduolinį ginklą turinčios diplomatiškai izoliuotos šalies lyderiu Kim Jong Unu, pirmadienį pranešė Pietų Korėjos naujienų agentūra „Yonhap“.

Jeigu šis vizitas tikrai bus surengtas, Ban Ki-moonas taps pirmuoju per daugiau negu 20 metų į Šiaurės Korėją atvykusiu JT generaliniu sekretoriumi – taip pat pirmuoju tarptautiniu lyderiu, susitiksiančiu su Kim Jong Unu nuo jo oficialaus atėjimo į valdžią prieš beveik ketverius metus.

Cituodama neįvardytą aukšto rango JT šaltinį, „Yonhap“ nurodė, kad Ban Ki-moonas, kuris yra Pietų Korėjos pilietis, oficialiai aplankys Pchenjaną vėliau šią savaitę, bet konkreti šio vizito data nebuvo pateikta.

JT šaltinis sakė „Yonhap“, kad generalinis sekretorius beveik neabejotinai susitiks su Kim Jong Unu, o toks susitikimas žymėtų reikšmingą Pchenjano diplomatinį atsivėrimą.

Nuo valdžios perėmimo po jo tėvo Kim Jong Ilo (Kim Čen Iro) mirties 2011 metais Kim Jong Unas dar nėra susitikęs su nei vienu valstybės vadovu ir nebuvo išvykęs iš savo šalies.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų