Netikėta autisto berniuko mirtis sukrėtė daugelį: jo motina tai sužinojo širdį veriančiu būdu

Berniukas, kurį jo šeima ir artimieji vadino „Jettčiu Spagečiu“, miegodamas patyrė mirtiną priepuolį.

11-metis Jettas Somerhayesas-Nixonas, gyvenęs su autizmo spektro sutrikimu ir Lenokso-Gasto sindromu (reta epilepsijos forma), prieš eidamas miegoti, patyrė nedidelį priepuolį. Tą savaitgalį jis leido kartu su savo tėčiu Danny‘iu ir jo partnere Maylee Gold Koste, Australijoje.

Prieš miegą berniuko tėtis jį pabučiavo ir apkabino. Tačiau jam užmigus Jettas kitą rytą nebeprabudo. Jis mirė ankstyvą pirmadienio rytą, po to kai naktį patyrė dar vieną priepuolį.

Berniuko mama Julie Somerhayes tuo metu stovyklavo Sanšain Koste. Ji savo vaiką paskutinį kartą matė prieš keturias dienas, kai atvežė jį pas vaiko tėtį.

Kadangi jos nebuvo įmanoma pasiekti telefonu, jos draugė leidosi į trijų su puse valandų kelionę, bandydama ją surasti ir pranešti šią skaudžią naujieną. Manoma, kad Jettą ištiko epilepsijos sukelta netikėta mirtis, kuri pražudo maždaug 1 iš 4 500 vaikų.

Tiksli mirties priežastis nėra žinoma, tačiau manoma, kad tai lėmė priepuolių sukeliami kvėpavimo ir širdies veiklos sutrikimai. Lucy Somerhayes, Jetto teta, sakė, kad jos sūnėnas buvo pati „šviesiausia siela“, kuria žavėjosi visi.

„Jis turėjo išskirtinę asmenybę, buvo pašėlęs, mėgdavo dainuoti dainas, šokti ir strykčioti po kambarį. Jettas buvo ypatingas berniukas, – „Gold Coast Bulletin“ pasakojo berniuko teta. – Jetto protas buvo lyg penkiamečio, taigi jis buvo geriausias mano trimečio sūnaus draugas: jie žaisdavo ant batuto, plaukiodavo baseine ir nuolat juokdavosi. Jis mokėjo mus prajuokinti. Jo juokeliai būdavo labai juokingi, gal kiek netinkami, bet juokingi.“

Gedinti šeima manė, kad Jetto epilepsija tapo suvaldoma, nes pernai jis patyrė žymiai mažiau priepuolių. Per paskutiniuosius keturis mėnesius jo neištiko nei vienas stiprus priepuolis, po kurių jis nuolat atsidurdavo ligoninėje dėl patirtų traumų. Siekiant jų išvengti, mokykloje jis turėjo nešioti specialias galvos apsaugas.

REKLAMA

Nepaisant jo prastos sveikatos, berniuko teta sakė, kad jis išlikdavo pozityvus, o jo veidą visuomet puošė nuostabi šypsena, jis neprarasdavo savo humoro jausmo. Šeima pasakojo, kad Jettą labai mylėjo jo 13-metė vyresnioji sesuo Sienna, o netikėta berniuko mirtis visiškai sugniuždė jo motiną.

Berniuko tėvas pasakojo, kad Jettas buvo jo „mažasis bičiulis“, jį mylėjo ir tėčio mergina Maylee. Siekiant padėti šeimai padengti Jetto laidotuvių išlaidas, buvo sukurtas aukojimo platformos „GoFundMe“ puslapis. Šeimai jau pavyko surinkti apie 16 000 eurų.

Šeimos draugė Kerry Fitzgibbon pasakojo, kad per savo trumpą gyvenimą berniukas sugebėjo pakerėti daugybę širdžių.

„Mes jau pasiilgome tavęs, Jetti Spageti. Rojuje šėlk ir toliau“, – sakė moteris.


Rašyti komentarą...
K
Kam
2021-05-17 22:15:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Rašot apie skaudžius įvykius kažkur Australijoe.Ar mums tai altualu?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų